Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kaplická kapela Just protestuje: Nechceme konec léta!

pondělí, 2. listopadu 2015, 18:45

Na Sluníčkové turné se vydala kapela Just společně se skupinou Falešná Ozvěna. Na dvaceti místech po celé České republice se mohou těšit na veselý a živý hudební zážitek plný teplých slunečních paprsků. Jak se kapela z příhraničního městečka dostala až na pražská podia, vyzvěděla Drbna od Alice Volfové, zpěvačky kapely Just.

Povězte mi, jak to všechno začalo?
Náhodně jsme se s Honzíkem, Péťou a Ondrou potkali v parku a začali jsme si hrát různý písničky. Hodně nás bavil třeba Tomáš Klus. Hraní se nám zalíbilo, a tak jsme se začali scházet v jedné kaplické hospůdce, kde jsme cvičili. Hospůdku jsme vystřídali za vlastní zkušebnu a začal se řešit bubeník, koncerty a všechny ty věci okolo.

Všichni jste z Kaplice?
Ano. Z Kaplice a okolí.

Proč Sluníčkové turné?
Chceme tak protestovat proti konci léta. Hlavním důvodem ovšem je, že jsme se chtěli podívat po České republice, a tak se to nějak sešlo, že jsme se dostali i do Prahy.

Máte již vydané CD?
Ne, bohužel zatím ne, ale připravujeme klip k nové písni, který se bude točit v Praze.

Nic víc neprozradíte?
Ne. (smích) Všechno je tajné, chceme naše fanoušky překvapit. Prozradím jen, že se bude natáčet na letišti a produkuje nám ho Tomáš Mouřenec.

Zjistila jsem, že název vaší skupiny vyslovuje někdo anglicky, jiný zase česky. Jak se k tomu stavíte vy?
S názvem naší kapely je to taková dlouhá story. (smích) Úplně na začátku jsme se jmenovali Just the other Stars, ale jelikož to všichni příšerně komolili, tak jsme si řekli, že to musíme zkrátit. A vzniklo Just. Shodli jsme se však na tom, že jelikož jsou naše písničky všechny v češtině, chceme se i my číst česky. Jsme prostě Just a just jo.

Co považujete za váš největší úspěch?
Myslím si, že největším úspěchem pro kapelu je vrátit se na místo, kde už jednou hrála. Když vystupujeme v úplně v cizím městě, a oni nás pak za nějaký čas opět osloví s prosbou, abychom u nich zase vystoupili. To je známka toho, že se naše hudba lidem líbí. Mě osobně potěší, když za mnou po koncertě někdo přijde a požádá mě o podpis.

Kde vás fanoušci ještě do konce roku budou moci slyšet?
Je před námi ještě osmnáct koncertů, takže snad všude. (smích) Například u nás v Kaplici, Českém Krumlově, Plzni, Berouně, Karlových Varech, Borovanech, Trhových Svinech a... Raději se mrkněte na naše stránky. (úsměv)

JustJustJustJustJust

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o