Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zahraniční divadla dětské diváky nešetří tak jako u nás

sobota, 7. listopadu 2015, 11:12

V Malém divadle v Hradební ulici se s premiérami roztrhl pytel. Před týdnem uvedlo divadlo horor Frankenstein v hlavní roli s loutkou v životní velikosti a teď nás v pondělí 9. listopadu čeká projekt s názvem Trojč(t)ení.

„Díky projektu Trojč(t)ení, jehož iniciátorem je Malé divadlo, mají nejenom diváci, ale i my, možnost srovnání, jaké divadelní hry vznikají v zahraničí. Chceme také podpořit překlady současné zahraniční dramatiky pro mladé publikum všech věkových kategorií do českého jazyka. Spolu s překladateli a dramaturgy jsme vyhledávali texty, které by podle nás bylo zajímavé konfrontovat s českým prostředím. Rádi bychom vytvořili platformu, v rámci které by bylo možné pravidelně tyto texty překládat a představovat je nejen odborné veřejnosti, ale i našim divákům,“ řekl umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek.  

Překlady budou uvedeny v podobě tří scénických čtení, ke kterým budou přizvána dvě další partnerská divadla. Tato scénická čtení budou uvedena třikrát, a to vždy v jednom z divadel, které se projektu budou účastnit.

K prvnímu ročníku bylo přizváno Divadlo Rozmanitostí z Mostu, které se uváděním dramatiky pro děti a mládež programově zabývá. Herci tohoto divadla nám představí velmi svérázný a kritikou ceněný horrorový text britského autora Mika Kennyho s názvem Electric Darkness.

Pražské Divadlo Letí, které se ve své dramaturgii specializuje na uvádění současné dramatiky, se ujalo sociálně laděného německého textu od Petry Wüllenweber o rodinných vztazích s názvem Dočasně nedostupná.

Třetí, tragikomický text o síle přátelství s názvem Vlku, dobré chutnání! polské autorky Marty Gusniowské, má v režii Malé divadlo.

Premiéra ve Studiové scéně Malého divadla proběhne v pondělí 9. listopadu od 18:30 hodin. 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o