Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Projekt Archa naděje připomene tragický příběh Židů prchajících z Čech

středa, 11. listopadu 2015, 13:02

Jihočeské divadlo chystá multižánrový projekt Archa Naděje, jehož program se rozběhne koncem listopadu a jeho součástí bude i světová premiéra stejnojmenné divadelní hry. Projekt připomene tragický osud posledních židovských uprchlíků, které nacisté pustili z okupovaného Československa. Útěk však skončil potopením lodi Patria u břehů Haify 25. 11. 1940.

Divadelní hra bude mít premiéru 18. prosince. „Scénář k divadelní hře Archa naděje napsal scénárista Martin Vačkář, který se nechal inspirovat deníkem pana Karla Brandýse, který je k pročtení na stránkách projektu. Finální podoba scénáře byla upravena pro potřeby Jihočeského divadla,“ přibližuje projektová manažerka Markéta Šulistová.


Projekt Archa naděje, to ale není jen divadelní představení. „Projekt zahrnuje i edukativní programy, které jsou určené pro žáky vyšších ročníků základních škol. Přednášky jsou pořádané ve spolupráci s Mezinárodním křesťanským velvyslanectvím v Jeruzalémě, pobočkou v České republice - ICEJ, a jsou tematicky zaměřené na problematiku exodu židovského obyvatelstva kolem roku 1940 a obecněji na téma holocaustu. Do edukativních programů patří i beseda s autory divadelní hry - scénáristou Martinem Vačkářem, autorem hudby Alešem Březinou a režisérkou Janou Kališovou. Dále proběhne beseda s významným dokumentaristou panem Pavlem Štinglem a promítání jeho dokumentárního filmu Příběh trosečníků Patrie,“ doplňuje Markéta Šulistová.

Ani to ale stále není vše. „Součástí projektu je i výstava Archa naděje, kde budou vystaveny plastiky a reliéfy akademického sochaře Michala Moravce. Součástí výstavy jsou unikátní ilustrace, dokumenty a úryvky z deníku Karla Brandýse. Výstava bude otevřena veřejnosti v Galerii Mariánská od 27. 11. až do konce února příštího roku,“ uzavírá Markéta Šulistová.

Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste navštívit nějakou z jeho částí, nepřehlédněte webové stránky www.archanadeje.cz, kde naleznete přesná data a místa všech akcí spojených s Archou naděje.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o