Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Poutník Ladislav Zibura dnes pokřtí svou první knihu

středa, 11. listopadu 2015, 09:48

Budějovičák Ladislav Zibura, který se už od 18 let vydává na pěší poutě, nyní zúročil své zkušenosti v knize 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Pokřtí ji dnes ve velkém sálu KD Slavie – návštěvníci se kromě křtu mohou těšit také na groteskní projekci fotografií z cesty do Jeruzaléma, živého klavíristu, hosty a afterparty v Café klubu Slavie.

Večer zahájí Michal Kubala – poutníkův kamarád, který s ním před třemi roky vyrazil pěšky do Jeruzaléma, a prozradí, jak náročné je to chodit se Ziburou. Zibura pak doprovázený živým klavíristou vystoupí s devadesátiminutovou stand-up projekcí o své cestě do Jeruzaléma, kterou v celé republice navštívilo už přes 10 000 lidí. O křest knihy se postará – jak už to k mladému dobrodruhovi patří – jeho máma. Večer pak zakončí autogramiáda a afterparty s country/oldies DJ v Café klubu Slavie.

Knihu vydává nakladatelství Albatros a zároveň vychází také jako e-book a audiokniha. Lístky za 120/90 korun jsou v předprodeji na CBsystemu, kompletní informace o programu večera můžete nalézt na facebookové události akce.

Ladislav Zibura

Ladislav Zibura se narodil 15. června 1992 v Českých Budějovicích. V 16 letech s přáteli začal pořádat festival Budějovický Majáles, ze kterého se jim podařilo vybudovat jednu z největších neziskových akcí v České republice. Na svou první pouť Zibura vyrazil v roce 2011, krátce po maturitě. 900 kilometrů dlouhá cesta do Santiago de Compostela ho nadchla a rozhodl se v poutnictví pokračovat.

Ve stejném roce mladý dobrodruh nastoupil na studium právnické fakulty a mediálních studií na Karlově univerzitě. Po prvním semestru se rozhodl věnovat jen médiím, právnickou fakultu opustil a přihlásil se ke studiu žurnalistiky a hospodářské politiky na Masarykově univerzitě. Karlovu univerzitu už Zibura dokončil, nyní studuje 3. ročník žurnalistiky na Masarykově univerzitě.

Na svou první pouť navázal třemi dalšími cestami – v roce 2012 se vypravil na 1400 kilometrů dlouhou pěší cestu do Říma, v roce 2013 ujel 3 500 kilometrů na kole na cestě k Severnímu moři a nazpět, v roce 2014 pak pěšky ušel 1 400 kilometrů na cestě do Jeruzaléma. Mladého poutníka nemotivuje víra, nýbrž touha po dobrodružství a poznávání lidí.
V současnosti Ziburův příběh sledují lidé z celé republiky – na jeho projekce v různých přišlo už asi 12 000 lidí. Mladý cestovatel už nyní chystá další cestu – v dubnu se chce pěšky vypravit napříč Afrikou. V listopadu také vychází jeho kniha a Zibura vyrazí na tour po Slovensku.

Tisková zpráva

Štítky zibura, křest knihy

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o