Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V pátek 20. listopadu vyvrcholí oslavy 750 let města České Budějovice

středa, 11. listopadu 2015, 15:10

Téměř celoroční oslavy kulatého výročí města vyvrcholí příští pátek, tedy 20. listopadu, na náměstí Přemysla Otakara II. Oslavy začaly v březnu letošního roku a obyvatelé jihočeské metropole měli možnost užívat i různých kulturních a sportovních akcí i v následujících jarních a letních měsících.

„Opět oživíme budovu radnice, kašnu nebo Černou věž. Lidé se budou moci opět těšit na velkoplošnou projekci na budově radnice. Vše zakončí velký ohňostroj,“ poodhalila program Lenka Střítecká z agentury Art4Promotion, která má celou akci na starost. Velkoplošná projekce přinese příběh města a část celého programu bude věnován také Panně Marii Budějovické, která je patronkou Českých Budějovic již více jak 500 let. I kvůli jejímu svátku je zvoleno právě datum 20. listopadu.

Naplánovány tentokrát nejsou žádné koncerty a to zejména kvůli nepředvídatelnému počasí. Program by měl odstartovat v 19 hodin a trvat by měl 45 minut.

Nejen závěrečnou show bude celý program vrcholit. Primátor Jiří Svoboda také prozradil, že v pátek 13. listopadu bude do Českých Budějovic přivezena Svatováclavská koruna, kterou si budou moci lidé prohlédnout na radnici po dobu pěti dní. Od 21. listopadu bude k vidění také originál obrazu Panny Marie Budějovické, který bude tři dny vystaven ve Studniční kapli křížové chodby Dominikánského kláštera.

Celoroční oslavy, dle slov primátora, nevyšly na více jak dva miliony korun. Závěrečné oslavy vyjdou na 400 tisíc.

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o