Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Minulý rok podpořili Budějčáci kambodžskou školu třiceti tisíci korunami. Kolik se vybere letos?

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 16:42

Třetí ročník každoročního podzimního benefičního koncertu na podporu kambodžské vesnice Bantayrersey se letos uskuteční v prostorách divadelní kavárny Kuloár. Bez nároku na honorář vystoupí kapely The Greens a Strongcoffee.

Minulý rok se akce odehrávala v Café Klubu Slavie. Na stavbu školy v Kambodži se vybralo třicet tisíc korun. Škola v této době, díky občanskému sdružení Hvězdice, za kterým je Budějčanda Veronika Pospíšilová a její rodina, stojí. Postavena byla také díky příspěvkům od lidí, které Veronika svým upřímným zaujetím oslovila.

ČTĚTE TAKÉ: Díky Veronice Pospíšilové postavili v Kambodži školu

Letošní ročník proběhne v trochu intimnějších podmínkách, a to v divadelní kavárně Kuloár, kde od 19 hodin vystoupí akusticky kapely The Greens a Strongcoffee. Večírku na podporu školy v Kambodži se samozřejmě zúčastní Veronika Pospíšilová, která o této exotické zemi nejenom povypráví, ale bude i připravena odpovídat na vaše dotazy. „Osmnáctého listopadu odjíždím do Kambodži zahájit druhý rok školy. Škola už je postavená, ale neustále je potřeba dalších financí. Je nutné zavést do budovy elektřinu, aby bylo možné zapojit větráky, protože v klimatických podmínkách není možné v místnosti vydržet. Také potřebujeme získat nějaké peníze na podporu jednotlivých rodin, aby vůbec mohly děti školu navštěvovat,“ vysvětlila zkráceně Veronika Pospíšilová.

Ti z Vás, kteří nebudou moci dorazit na charitativní večer, se o pokračování celého projektu i o tom, jak probíhala stavba školy, dozvědí v připravovaném rozhovoru na Budějcké Drbně do konce tohoto týdne.

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o