Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Adventní trh na Hluboké dýchal Vánocemi

pondělí, 3. prosince 2012, 21:01

Advent dorazil nejen do Budějc, ale i do okolních obcí a městeček. Jedním z nich byla i Hluboká nad Vltavou, kde se, jako již tradičně každý rok, konal v neděli 2. prosince adventní trh v Knížecím dvoře.

Na trhu byly i letos především stánky s občerstvením, kde si návštěvníci mohli dát punč a sladké i slané dobroty. Zastoupena byla také lidová řemesla, například košíkářství, svíčky z včelího vosku, dřevěné hračky, ručně malovaný textil, nechyběly ani adventní svícny a věnce.

Prohlížení zboží ve stáncích zpříjemňoval živý hudební doprovod, hrající vánoční koledy. Uprostřed nádvoří se návštěvníci spokojeně hřáli u ´středověkého´ ohně, udržovaného Sborem dobrovolných hasičů Hluboká nad Vltavou. Hlavně děti se zájmem nakukovaly do kádí s živými kapry a všichni oceňovali příjemně ´staročeskou´ atmosféru trhů.

„Zachování tradičních adventních prvků a také určitou stylovost toho, co trh nabízí, považuji dlouhodobě za jeden z hlavních motivů a důvodů, proč trh pořádám. Komerční výrobky na našem trhu lidé nenajdou, ale věřím, že o to víc si užijí pohodovou atmosféru, kterou vyvolává i historický vzhled starého dvora, který býval ´úřednickým´ nebo správcovským domem rodu Schwarzenbergů a svůj historický styl si naštěstí zachoval,“ uvedl pro Budějckou Drbnu Petr Píša, provozovatel Kulturního centra a kina Panorama a také organizátor hudebního festivalu Hudební léto Hluboká.

„Na trhu mají místo a možnost prodávat nejen drobní řemeslníci a obchodníci, ale také hlubocké spolky, například hlubočtí hasiči, pěvecký sbor Záviš, své výrobky prezentují děti a učitelky z mateřské a základní školy, letos poprvé se zde svým stánkem představil i hlubocký Rotary Club,“ doplnil informace Petr Píša.

Zpestřením adventních trhů mohla být také návštěva prodejní výstavy Vánoční inspirace v Galerii Knížecí dvůr. Krátce po 16. hodině ožilo prostranství mezi Knížecím dvorem a hotelem Záviš veselým řáděním čertů, kteří se pak v rozverném čertovském průvodu, následováni dětmi a jejich rodiči, vydali na cestu k ZOO Ohrada.

Tam na nádvoří loveckého zámku čekal na děti zajímavý program plný andělů, čertů, pohádek, překvapení a samozřejmě nechyběl ani příchod Mikuláše, který děti obdaroval sladkostmi. Děti si tak užily předpremiéru ´opravdového´ čertovsko-Mikulášského dne, který na ně čeká už velmi brzy.

Adventní trh v Knížecím dvoře na HlubokéAdventní trh v Knížecím dvoře na HlubokéAdventní trh v Knížecím dvoře na HlubokéAdventní trh v Knížecím dvoře na HlubokéAdventní trh v Knížecím dvoře na HlubokéAdventní trh v Knížecím dvoře na Hluboké

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o