Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Artfest podpoří hendikepovanou výtvarnici Barču Sedláčkovou

středa, 26. listopadu 2014, 08:23

Více než stovka umělců bude prezentovat svá díla na druhém ročníku veletrhu výtvarného umění Artfest, který se uskuteční o nadcházejícím adventním víkendu na výstavišti. Vstup je dobrovolný a výtěžek půjde na podporu nadané hendikepované budějcké výtvarnice Barbory Sedláčkové.

Výstava se uskuteční pod patronací Ivy Hüttnerové a umělci z Čech, Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemska, Švýcarska, Francie, Itálie, Maďarska a Ukrajiny tam návštěvníkům nabídnou pestrou přehlídku obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl.

„Představí se třeba Ihor Byčkivskyj, ukrajinský malíř žijící v Praze, nebo třeba plzeňský Petr Šrédl se svými kresbami, rakouský umělec Philipp Heckmann nebo sklářský výtvarník Ladislav Oliva s manželkou Marií zastupující rodinnou sklářskou dílnu,“ vybral z dlouhého seznamu jmen hlavní organizátor a kurátor výstavy Josef Balek. „Zajímavá bude expozice nejmladší účastnice Artfestu, dvanáctileté talentované Barči Sedláčkové.“

Dvanáctileté Barboře tělo ochablo kvůli neuropatii po prodělané mononukleóze a planých neštovicích natolik, že je schopná jen velice omezeného pohybu, je upoutaná na invalidní vozík a téměř zcela závislá na pomoci druhých. Místo zoufání bere štětec, fix nebo pastelku do úst a představuje svému okolí vlastní výtvarný styl, kterému říká pusopis.

„Každá čárka či puntík na mém obraze vzniká tak, že se musím k obrázku sklonit. Občas mě z toho bolí za krkem, ale už jsem si na to zvykla a nevadí mi to. Malování mám ráda a vybrala jsem si ho právě proto, že to můžu a dovedu dělat,“ uvádí Barunka Sedláčková na svých internetových stránkách.

Talentovaná dívka se zajímá o umění, hlavně o různé techniky malování a design, protože by se jednou chtěla stát bytovou architektkou.

Novinkou druhého ročníku Artfestu, jenž začíná v sobotu 29. listopadu v 10:00 v pavilonu Z, bude letos jako součást doprovodného programu festival studentských filmů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.pusopis.cz

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o