Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Artfest podpoří hendikepovanou výtvarnici Barču Sedláčkovou

středa, 26. listopadu 2014, 08:23

Více než stovka umělců bude prezentovat svá díla na druhém ročníku veletrhu výtvarného umění Artfest, který se uskuteční o nadcházejícím adventním víkendu na výstavišti. Vstup je dobrovolný a výtěžek půjde na podporu nadané hendikepované budějcké výtvarnice Barbory Sedláčkové.

Výstava se uskuteční pod patronací Ivy Hüttnerové a umělci z Čech, Slovenska, Německa, Rakouska, Nizozemska, Švýcarska, Francie, Itálie, Maďarska a Ukrajiny tam návštěvníkům nabídnou pestrou přehlídku obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl.

„Představí se třeba Ihor Byčkivskyj, ukrajinský malíř žijící v Praze, nebo třeba plzeňský Petr Šrédl se svými kresbami, rakouský umělec Philipp Heckmann nebo sklářský výtvarník Ladislav Oliva s manželkou Marií zastupující rodinnou sklářskou dílnu,“ vybral z dlouhého seznamu jmen hlavní organizátor a kurátor výstavy Josef Balek. „Zajímavá bude expozice nejmladší účastnice Artfestu, dvanáctileté talentované Barči Sedláčkové.“

Dvanáctileté Barboře tělo ochablo kvůli neuropatii po prodělané mononukleóze a planých neštovicích natolik, že je schopná jen velice omezeného pohybu, je upoutaná na invalidní vozík a téměř zcela závislá na pomoci druhých. Místo zoufání bere štětec, fix nebo pastelku do úst a představuje svému okolí vlastní výtvarný styl, kterému říká pusopis.

„Každá čárka či puntík na mém obraze vzniká tak, že se musím k obrázku sklonit. Občas mě z toho bolí za krkem, ale už jsem si na to zvykla a nevadí mi to. Malování mám ráda a vybrala jsem si ho právě proto, že to můžu a dovedu dělat,“ uvádí Barunka Sedláčková na svých internetových stránkách.

Talentovaná dívka se zajímá o umění, hlavně o různé techniky malování a design, protože by se jednou chtěla stát bytovou architektkou.

Novinkou druhého ročníku Artfestu, jenž začíná v sobotu 29. listopadu v 10:00 v pavilonu Z, bude letos jako součást doprovodného programu festival studentských filmů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.pusopis.cz

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o