Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Autoři začínají přihlašovat filmy na Černou věž

pondělí, 16. června 2014, 09:10

Pokud máte v šuplíku schovaný vlastní malý film natočený ať už na kameru, fotoaparát nebo mobilní telefon, následující dva měsíce ho můžete přihlásit na Festival amatérských a studentských filmů Černá věž.

Autoři mají na výběr ze sedmi kategorií, z nichž jedna je určena i pro amatérskou tvorbu dětí do patnácti let. Do Českých Budějovic letos již počtvrté zamíří desítky filmů od filmových nadšenců z celé České republiky.

Přihlašovací formulář je otevřen od 15. června a je k nalezení na webu festivalu. Již tradičně jsou pro filmaře-nadšence přichystané kategorie Malý film, Velký film, Studentský film, Animovaný film, Dokument a Téma ročníku.

Tématem letošního ročníku je Planeta zítřka. Do této kategorie se mohou hlásit filmy nebo dokumenty, jejichž náměty se zabývají budoucností naší planety. „Může se jednat o budoucnost z pohledu ekologie, udržitelného rozvoje, obnovitelných zdrojů energie, plýtvání se zdroji, třídění odpadů, nástupu nové technologie, způsobu života, přírodní katastrofy nebo sci-fi scénářů,“ přiblížila kategorii Adéla Kutheilová, která má v realizačním týmu na starosti péči o přihlášené autory.

Novinkou je soutěžní kategorie Dětská tvorba, která byla otevřena speciálně pro amatérskou tvorbu dětí do patnácti let věku. „Chceme podporovat všechny děti, které tráví svůj volný čas kreativním způsobem. A film je jedním z nejzajímavějších prostředků, jak vyjádřit své myšlenky a představy. Rozhodli jsme se proto letos otevřít kategorii zaměřenou právě na filmy vytvořené dětmi. Zapojit se mohou jak mladí návštěvníci zájmových kroužků zabývajících se filmem, tak i úplní amatéři, kteří točí jenom pro radost,“ říká Milan Pleva, ředitel Festivalu Černá věž.

Čtvrtý ročník nabídne na konci listopadu kromě tradičních promítacích pásem i workshopy, diskuze, venkovní promítání a závěrečný Galakoncert filmové hudby v podání Jihočeského univerzitního orchestru, při kterém budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií. Bohatý program bude možné uskutečnit díky podpoře statutárního města České Budějovice a Ministerstva kultury.

„V současné chvíli hledáme ještě partnery z oblasti tiskařských služeb a projekční techniky, kteří by byli ochotni festival podpořit a pomoci nám ho posunout zase o úroveň výše,“ doplnil Igor Gáll, vedoucí produkce.

Napsala Michaela Matějková
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o