Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Během úplňku se dozvíte zajímavosti o budějckých ulicích

čtvrtek, 7. srpna 2014, 12:02

Také v srpnu pokračuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci s Pohádkovým královstvím v oblíbených vycházkách za letních úplňků. V nadcházejících dnech jsou v plánu rovnou dvě - respektive jedna, druhá je po úplňku.

V neděli 10. srpna se můžete s Danielem Kovářem, ředitelem Státního okresního archivu České Budějovice, vydat po stopách budějckých ulic. Dozvíte se zajímavosti o stávajících ulicích, ale i těch zaniklých či plánovaných, avšak nikdy nerealizovaných.

Pokud vás láká spíše tajemno, určitě vás zaujme „poúplňková“ vycházka, která se uskuteční o dva dny později. S Hynkem Klimkem totiž můžete v úterý vyrazit za strašidly a tajemnými bytostmi Českých Budějovic.

Poznávání památek za letních úplňků bude pokračovat také v září, kdy je na programu Zábava, kultura a sport v Českých Budějovicích za 1. republiky. V úterý 9. září vás městem tentokrát provede Leoš Nikrmajer, historik Jihočeského muzea.

Sraz je vždy před historickou budovou Jihočeského muzea. Procházky začínají ve 20.30 hodin a vstupné činí 60 korun.

Vycházky za letních úplňků se konají také na tvrzi Žumberk u Nových Hradů, a to 10. srpna či 9. září.

Soutěž o vstupenky

Tři čtenáři, kteří do pátečního poledne správně odpoví na otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají po dvou vstupenkách na jakoukoliv ze zmíněných vycházek. Lístky do soutěže věnovalo Jihočeské muzeum.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jihočeské muzeum bylo založeno v roce 1877. Správně je tedy možnost B.

Dva volné vstupy na jednu z letních procházek ze úplňku vyhráli čtenáři Andrej Hrešan, Dana Heinclová a Michal Kubát. Blahopřejeme!

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o