Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Během úplňku se dozvíte zajímavosti o budějckých ulicích

čtvrtek, 7. srpna 2014, 12:02

Také v srpnu pokračuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci s Pohádkovým královstvím v oblíbených vycházkách za letních úplňků. V nadcházejících dnech jsou v plánu rovnou dvě - respektive jedna, druhá je po úplňku.

V neděli 10. srpna se můžete s Danielem Kovářem, ředitelem Státního okresního archivu České Budějovice, vydat po stopách budějckých ulic. Dozvíte se zajímavosti o stávajících ulicích, ale i těch zaniklých či plánovaných, avšak nikdy nerealizovaných.

Pokud vás láká spíše tajemno, určitě vás zaujme „poúplňková“ vycházka, která se uskuteční o dva dny později. S Hynkem Klimkem totiž můžete v úterý vyrazit za strašidly a tajemnými bytostmi Českých Budějovic.

Poznávání památek za letních úplňků bude pokračovat také v září, kdy je na programu Zábava, kultura a sport v Českých Budějovicích za 1. republiky. V úterý 9. září vás městem tentokrát provede Leoš Nikrmajer, historik Jihočeského muzea.

Sraz je vždy před historickou budovou Jihočeského muzea. Procházky začínají ve 20.30 hodin a vstupné činí 60 korun.

Vycházky za letních úplňků se konají také na tvrzi Žumberk u Nových Hradů, a to 10. srpna či 9. září.

Soutěž o vstupenky

Tři čtenáři, kteří do pátečního poledne správně odpoví na otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají po dvou vstupenkách na jakoukoliv ze zmíněných vycházek. Lístky do soutěže věnovalo Jihočeské muzeum.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Jihočeské muzeum bylo založeno v roce 1877. Správně je tedy možnost B.

Dva volné vstupy na jednu z letních procházek ze úplňku vyhráli čtenáři Andrej Hrešan, Dana Heinclová a Michal Kubát. Blahopřejeme!

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o