Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Blíží se festival South Bohemia Jazz Fest 2011

čtvrtek, 4. srpna 2011, 13:55

V druhé polovině srpna 2011 budou náměstí některých jihočeských měst, již podruhé toto léto, oživena kvalitní jazzovou hudbou. Projekt South Bohemia Jazz Fest, navazující na tradici Bohemia Jazz Festu, představí od 19.8. do 27.8.2011 v Táboře, Českých Budějovicích a Nových Hradech špičky klasického i experimentálního jazzu.

Hlavním koncertem  tohoto ročníků je Erik Truffaz Quartet na Náměstí Přemysla Otakara II. v Č. Budějovicích  dne 22.8.2011.

ČEZ - Jaderná elektrárna Temelín a MANE HOLDING a.s. si Vás dovolují srdečně pozvat na sérii jihočeských jazzových trojkoncertů uváděných pod názvem South Bohemia Jazzfest 2011.

Festival představí na náměstí čtyř měst (Týn n. Vl., Tábor, České Budějovice, Nové Hrady) různé tváře současné jazzové hudby v podání špičkových interpretů. Úvodní koncert festivalu proběhl v Týně nad Vltavou  již s předstihem 25.června 2011.

South Bohemia Jazz Fest je festivalem, který vznikl na základech původního Bohemia Jazzfestu s cílem vytvořit čistě jihočeský projekt podporující a obohacující místní hudební scénu. Proto také každý večer zahajuje jihočeská kapela (Swing Trio Avalon, Štěpán Markovič  jeho hosté Guločar, Fi. Jazz Co, Dark Angel).  Druhé koncerty v pořadí hrají zástupci evropské  nebo české klubové scény, jejichž jména sice nenajdete  na  hlavních scénách  světových festivalů, ale  na klubové scéně patří k tomu nejlepšímu. (Beata Hlavenková Trio a Marcel Bárta, Kaltenecker Trio, Jack Cannon Blues Band, René Trossman Band,  František Uhlíř Team, P.J. Ryba)

Večery  v Táboře a v Českých Budějovicích zakončí  tři hvězdy, které představí tři tváře současného jazzu.

Americké trio Jackieho Terrassona  v Táboře 19.8. je zástupcem soudobého moderního  pianového jazzu v té nejvyšší světové kvalitě. Jméno J. Terrasson se již řadu let objevuje mezi absolutní jazzovou špičkou a přídomek nejpřínosnější jazzový pianista současnosti nenosí náhodou.

V jeho životopise najdete i vítězství v nejprestižnější  pianové soutěži na světě -  Thelonious Monk International Jazz Piano Competition. 

21.8. v Českých Budějovicích vystoupí zpěvačka a performerka  Mina Agossi z Francie  se svým mezinárodním  kvartetem.  M. Agossi patří k současné francouzské  špičce v jazzovém zpěvu. Vydala  6 alb a její koncerty připomínají spíše energickou show, kde se volně prolíná   moderní jazz, soul,  world music. Sama zpěvačka nahrazuje svým hlasem kytarová i saxofonová sóla.  V jejím repertoáru, kromě vlastní tvorby, najdete   „zjazzované“ skladby  Jimmyho Hendrixe i Pink Floyd.

22.8. v Č. Budějovicích představí svůj kvartet  hlavní hvězda tohoto ročníku,  Erik Truffaz. Švýcarský trumpetista žijící ve Francii je považován za zakladatele a legendu elektronického jazzu  a pokračovatele odkazu  Milese Davise. Troufáme si tvrdit, že se jedná o jednoho z největších evropských jazzmanů současnosti, jehož přesahy z jazzu do ostatních žánrů lákají již roky jak mladé, alternativní publikum, tak příznivce klasického jazzu.

Festival  se neomezuje pouze na léto.  Během podzimu uvede  South Bohemia Jazz Fest  v řadě jihočeských hudebních klubů zajímavé jazzové koncerty klubového charakteru.

Za festival SBJF  Mgr. Jiří Grauer,produkční a jeden z dramaturgů festivalu

South Bohemia Jazz Fest 2011GulocarKaltenecker TrioMina Agossi quartetTruffazRené TrossmanTruffaz

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o