Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Blízká setkání různého druhu šokují jižní Čechy

pátek, 24. srpna 2012, 11:08

Výstava Konfrontace na náměstí Přemysla Otakara II. nutí k zastavení a zamyšlení kolemjdoucí obyvatele a návštěvníky Českých Budějovic.

Putovní výstava byla poprvé představena Centrem současného umění DOX na podzim roku 2011 jako součást projektu Luciferův efekt: Střetnutí se zlem. Má za sebou zastávky v pěti městech. Tou šestou se od 13. srpna staly České Budějovice.

„Jsem šokovaná. Tato výstava si rozhodně nebere s nikým servítky. Je dobře, že se tyto věci dostanou na veřejnost a může si je prohlédnout co nejvíce lidí,“ vyjádřila svůj názor Dagmar Hrozná.

Osmnáct výstavních panelů, kde jsou konfrontovány dvojice dokumentů, nejčastěji fotografie pocházející ze zpravodajských zdrojů, především fotobanky ČTK, novin a časopisů, a které přibližují záznamy významných historických událostí i každodenních situací, bude k vidění do 31. srpna.

Na podzim se pak výstava přesune do Olomouce, Opavy a dalších měst České republiky.

Mezi panely neustále korzují lidéVýstavu si prohlížejí i cizinciKonfrontaci si můžete prohlédnout zdarma a v jakoukoliv dobuKaždý, kdo kolem projde, se zastavíNěkterá srovnání jsou vtipná, jiná až k pláčiBlízká setkání na náměstí Přemysla Otakara II.Osmnáct panelů je rozestavěno po náměstíNěkteré obrázky ukazují krutou realituPo přečtení tohoto textu vám běhá mráz po zádech

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o