Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

BLOG: Popcornová apokalypsa. Je to tvoje práce, tak uklízej

neděle, 18. ledna 2015, 13:56

Popcorn, šustící sáčky, cola... Málokterý návštěvník kina přichází do sálu s prázdnýma rukama. A vlastně na tom nic špatného není. Zaplatil si za dvě hodinky pohody a nějaká ta dobrota u relaxu chybět přece nesmí.

Že i pouhé křupání v ústech může být pro okolí otravné, bere za své v okamžiku, kdy projekce začíná. Silné ozvučení přehluší i největšího drtiče popcornu široko daleko. Proč tedy tento článek?

Čtvrteční návštěva kina mě utvrdila v jednom - je mi líto uklízeček. A to nejen v kinech, ale celkově. Někteří lidé totiž nejspíš získávají dojem, že když si zaplatili, mohou se proměnit ve zvěř bez zábran.

Takovou popcornovou spoušť jsem už dlouho neviděl. Pod některými sedačkami byly vysypané snad celé kýble. Rozšlapané, roznesené po sálu… A to nemluvím o pohozených kelímcích a různých sáčcích. Jasně, někdo může popcorn vyprsknout smíchy, ale v tomto případě se bohužel o komedii nejednalo.

A teď pozor. Jaký je argument některých návštěvníků? „Uklízečka je od toho snad placená, ne?“

Dobrá, pravda to je. Jen se bojím, co dotyční dělají na veřejných záchodcích, kde je hajzlbába za úklid také placená. :-)

P.S.: Divák vedle mě po sobě uklidil jediný kousíček popcornu, který mu spadl na sedačku. Blízkému okolí v tu chvíli musel přijít jak prvotřídní exot. :-)

Foto: HeatherLion, Wikipedia

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o