Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Bohemia Jazzfest nepřerušil ani intenzivní déšť

neděle, 22. července 2012, 13:52

Předposlední štací proslulého jazzového festivalu se staly v sobotu 21. července České Budějovice. Počasí však bylo k této pohodové akci plné významných světových umělců nemilosrdné a vyhnalo plno z posluchačů promáčené domů.

Další ročník Bohemia Jazzfestu otevřela německá kapela Blue.Break., která v loňském roce vyhrála jazzprix. Náměstí Přemysla Otakara II. zalila příjemná uklidňující hudba, kterou více jak posluchači prožívali sami autoři.

„Jazz mám moc ráda a je super, že existuje tento festival, a to ke všemu zadarmo. Jen mi pro tento hudební žánr nepřijde vhodně zvoleným místem náměstí. Lidé si tady nemají kde sednout, dát si dobrou kávu nebo víno a řádně si všechno vychutnat. Celkovou atmosféru této hudby hodně podtrhuje fakt, kde ji posloucháte. Tlumené světlo, svíčky, teplo, dobré víno a jazz, skvělá kombinace. Náměstí, zima, déšť, křik malých dětí a pivo v kelímku se hodí tak na nějaký rock,“ okomentovala Budějcké Drbně Jana Drdáková celou akci.

Během hraní německých mladíků se nad Budějovicemi stahovala temná mračna. Zafoukal vítr a začalo pršet. Většina lidí se rozprchla před přívalem deště. Jen ti co sebou prozřetelně měli deštníky, zůstali a poslouchali. Za neustálého pršení vystoupil na podium jeden z nejlepších hráčů na piáno Bobo Stenson a po něm trumpetista Dave Douglas a Joe Lovano Quintet, kteří patřili k jedněm z největších hvězd celého festivalu, který probíhal v Praze, Plzni, Olomouci, Brně, Domažlicích, Táboře a poslední štací, kterou taktéž uvede zakladatel Jazzfestu Rudy Linka, budou v neděli 22. července Prachatice.

Během koncert Blue.Break. se nad Budějovicemi stahovala mračnaBohemia Jazzfestem provázel jeho zakladatel Rudy LinkaBudějčáci se ani přes vytrvalý déšť nenechali odradit od kulturního pamlskuJohannes North hru na basu oprvdu prožívalPosluchačů příjemné muziky se na náměstí sešlo poměrně dostSlavní mladíci z Německa Blue.BreakUmělci byli promítáni na velké obrazovceVydatný déšť vyhnal většinu lidí z náměstí, ale festival i přesto pokračoval dáleZa pianem usedl Max Mäckel

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o