Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Brazilský jazzman přilákal na Piarisťák tisícovku lidí

pondělí, 12. srpna 2013, 13:43

V rámci Jihočeského jazzového festivalu, který se v Budějcích odehrál v závěru minulého týdne, vystoupil poprvé v České republice jeden z nejznámějších a nejuznávanějších jihoamerických hudebníků, brazilský kytarista, skladatel a zpěvák Joăo Bosco.

Festival odstartoval v pátek v podvečer na Piaristickém náměstí. Hned první den si mohli příznivci pohodové hudby vychutnat budějckou formaci Bobesh a také hvězdu večera - skupinu Jazzanova s Paulem Randolphem.

„I přes to, že hustě pršelo, přišlo v pátek večer kolem pěti set lidí. Hlavně na vystoupení Jazzanovy déšť přestal, takže koncert proběhl celkem v pohodě,“ sdělil Budějcké Drbně jeden z pořadatelů Jiří Grauer.

V sobotu už zase svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo. Piaristické náměstí se tak pomalu plnilo. Při první kapele, domácích Groovin´High, bylo možné si ještě sednout na dřevěné lavice, které tady byly pro diváky přichystány. Při vystoupení Joăo Bosco Quintetu nebylo již na náměstí vůbec k hnutí a fronta na pití nebrala konce.

Nové Robert Balzar Trio, které většina lidí zná jako skupinu, která se podílela na hudbě Dana Bárty, představilo i písně z nového CD. To vyjde v září a bude se jmenovat Discover Who We Are. Podle ochutnávky, která nám na festivale byla naservírována, se máme na co těšit.

Pátkem a sobotou však Jihočeský jazzový festival nekončí. Ti z vás, kteří si chtějí užít další skvělou hudbu, se mohou tuto středu vydat ještě do Třeboně, kde na Masarykově náměstí vystoupí tři další kapely. A vstup bude zcela zdarma!

Jako první si od půl šesté vychutnáte budějcké unOrganized Band, od sedmi pak Take Four Point Five z Rakouska a večer zakončí skupina z Kanady The Souljazz Orchestra.

Místa na sezení byla plně obsazenaZpěvák Joao BoscoSkupina Nové Robert Balzar Trio sklízela veliké ovaceGroovin´ HighPiaristické náměstí hostilo Jihočeský jazzový festivalVečerem provázel pořadatel Jiří GrauerPiaristické náměstí hostilo Jihočeský jazzový festivalNové Robert Balzar Trio představilo i písně z nové deskyPiaristické náměstí se na hvězdu večera zaplnilo

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o