Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Brazilský jazzman přilákal na Piarisťák tisícovku lidí

pondělí, 12. srpna 2013, 13:43

V rámci Jihočeského jazzového festivalu, který se v Budějcích odehrál v závěru minulého týdne, vystoupil poprvé v České republice jeden z nejznámějších a nejuznávanějších jihoamerických hudebníků, brazilský kytarista, skladatel a zpěvák Joăo Bosco.

Festival odstartoval v pátek v podvečer na Piaristickém náměstí. Hned první den si mohli příznivci pohodové hudby vychutnat budějckou formaci Bobesh a také hvězdu večera - skupinu Jazzanova s Paulem Randolphem.

„I přes to, že hustě pršelo, přišlo v pátek večer kolem pěti set lidí. Hlavně na vystoupení Jazzanovy déšť přestal, takže koncert proběhl celkem v pohodě,“ sdělil Budějcké Drbně jeden z pořadatelů Jiří Grauer.

V sobotu už zase svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo. Piaristické náměstí se tak pomalu plnilo. Při první kapele, domácích Groovin´High, bylo možné si ještě sednout na dřevěné lavice, které tady byly pro diváky přichystány. Při vystoupení Joăo Bosco Quintetu nebylo již na náměstí vůbec k hnutí a fronta na pití nebrala konce.

Nové Robert Balzar Trio, které většina lidí zná jako skupinu, která se podílela na hudbě Dana Bárty, představilo i písně z nového CD. To vyjde v září a bude se jmenovat Discover Who We Are. Podle ochutnávky, která nám na festivale byla naservírována, se máme na co těšit.

Pátkem a sobotou však Jihočeský jazzový festival nekončí. Ti z vás, kteří si chtějí užít další skvělou hudbu, se mohou tuto středu vydat ještě do Třeboně, kde na Masarykově náměstí vystoupí tři další kapely. A vstup bude zcela zdarma!

Jako první si od půl šesté vychutnáte budějcké unOrganized Band, od sedmi pak Take Four Point Five z Rakouska a večer zakončí skupina z Kanady The Souljazz Orchestra.

Místa na sezení byla plně obsazenaZpěvák Joao BoscoSkupina Nové Robert Balzar Trio sklízela veliké ovaceGroovin´ HighPiaristické náměstí hostilo Jihočeský jazzový festivalVečerem provázel pořadatel Jiří GrauerPiaristické náměstí hostilo Jihočeský jazzový festivalNové Robert Balzar Trio představilo i písně z nové deskyPiaristické náměstí se na hvězdu večera zaplnilo

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o