Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějčáci mohli vidět děj slavné knihy v divadelním pojetí

neděle, 6. května 2012, 11:38

Kulturní klub Horká Vana slavil první máj v divadelním duchu. Jako první vystoupilo olomoucké Divadlo na cucky s Groteskou od autora Kurta Vonneguta.

Jak už to v tomto klubu tradičně bývá, přetékal lidmi. Tentokráte tu byli Budějčáci toužící po divadelní kultuře. „Knihu Groteska jsem četla kdysi dávno a moc se mi líbila. Jen jsem zvědavá, jak je možné ji ztvárnit divadelně,“ smála se krátkovlasá divačka Petra.

Možné je všechno, o tom jsme se zakrátko přesvědčili. Johana Vaňousová, Adéla Nesrstová, Dominika Šindelková i Tomáš Uher hráli jak o život. Skvělá pantomima, perfektní herecký výkon, výborně ztvárněná volná adaptace slavné knihy.

V jednu chvíli byli do děje zataženi i diváci, kteří získávali nové rodiny podle toho, co měli napsáno na letáčku, který každý obdržel při vstupu do místnosti. Hra byla vtipná, délkou naprosto vyhovující a zážitek z ní umocnil živý doprovod na klávesy.

Bohužel všem představení jako dokonalé nepřišlo. „Bylo to hezké, ale já jak pracuji s postiženými lidmi, tak jsem háklivá na vyjadřování jejich gest. Nemusím to a celý ten kus se mi kvůli tomu zprotivil,“ komentovala hru s posmutnělým výrazem ve tváři Martička, další z návštěvnic představení.

Herci spolu s klávesistouHra Groteska v podání Divadla na cuckyRozdělení dvojčat jejich opatrovníkem Tomášem UhremMatka zjistila, že její děti jsou geniálníPři představení se také zpívaloRozdělení dvojčat, které se pro ně stalo osudn銝astná rodinaAdéla Nesrstová jako jedno z geniálních dvojčatJohana Vaňousová a Adéla Nesrstová jako dvojčata hrající si na postižené, aby skryla svou genialitu

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o