Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějce chystají nabitý advent. Kluziště ale nebude

středa, 28. listopadu 2012, 12:40

Už se také nemůžete dočkat tradičních budějckých punčů, rozsvíceného stromu a hlavně té správné vánoční atmosféry? Letošní Budějovický advent bude nabitý programem a atrakcemi. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Město do adventu investovalo částku 760 tisíc korun.

Budějčáci se můžou těšit celkem na 113 pořadů, každý den mají návštěvníci na výběr ze šesti programů. Novinky se chystají hlavně okolo trhů. Ten řemeslný bude nejen na náměstí, ale i na radničním nádvoří a potrvá v týdnu od 12. do 18. prosince s hudebním i divadelním doprovodným programem. „Lidé se hodně hlásili o tradiční řemeslný trh. Letos bychom chtěli, aby řemesla byla více zastoupena,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Betlém a Ježíškova dílna se naopak přesunou na náměstí Přemysla Otakara II., aby byly blíže lidem. Další letošní novinkou je gospelový koncert, který se radní rozhodli umístit do nově zrekonstruovaného kostela sv. Jana Nepomuckého. Vystoupení afrického gospelového sboru The Soulful Gospel Singers se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince.

Milovníci vánočních trhů budou snad uspokojeni nejen stánky na náměstí, ale i na Výstavišti, v Domě U Beránka či v Panské ulici, kde budou trhy na Zlatou neděli. Město má letos k dispozici tři stánky, které může nabídnout charitativním organizacím na prodej svých produktů. Těchto prodejních míst využijí například organizace Domino, Selesiánské středisko mládeže nebo Městská charita, ale i mnoho dalších.

V prosinci samozřejmě nebudou chybět ani tradiční akce pořádané městem. Vánoční strom se rozsvítí hned 1. prosince a další dny bude následovat přílet anděla, Zvonkový průvod, Vránkovy koledy, Živý Betlém a 12. prosince bude Česko zpívat koledy a radní rozdávat zdarma punč.

Pátého prosince po příletu anděla bude návštěvníky na náměstí lákat koncert kapely Spirituál kvintet. Spolu s ním se mohou návštěvníci těšit i na českobudějovického rodáka Petra Koláře nebo Aleše Brichtu, svůj vánoční koncert odehraje také kapela Nezmaři. Program bude tedy více než nabitý.

Na ledové kluziště před radnicí ale mohou obyvatelé města zapomenout. „Na náměstí bude tolik atrakcí a lákadel, že by se tam kluziště ani nevešlo,“ poznamenala náměstkyně Popelová. „Bruslit zdarma se ale bude na zimním stadionu v pondělí na Štědrý den od deseti do dvou hodin, na Silvestra od deseti do osmnácti hodin a na Nový rok od dvanácti do devatenácti hodin,“ dodala.

V letošním roce se nebudou tvořit ani ledové sochy. Pokud bude alespoň trochu přát počasí, v sobotu 8. prosince bude na náměstí Přemysla Otakara II. navezena obrovská kopice sněhu, uhlí a mrkví. Návštěvníci pak nebudou dělat nic jiného, než stavět sněhuláky přímo v srdci Budějc.

„Tahle akce je samozřejmě poplatná počasí. Budeme doufat, že se naplní předpověď a od čtvrtka začne opravdu sněžit,“ řekl David Kovařík z produkční agentury Chilli Production s.r.o., která se velkou měrou podílí na organizaci adventního programu.

„Co se týká rozvrstvení hudebního programu, rozdělili jsme ho na třetiny. Jednu třetinu obsahují folklorní soubory s vánoční tematikou, třetinu folkové soubory, protože folk má tady na jihu svoje místo, a třetí částí jsou kapely se styly od bigbítu po jazz,“ líčil David Kovařík našlápnutý program.

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o