Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějce budou hostit festival elektronické hudby

neděle, 30. března 2014, 15:38

Studentský elektronický festival nabídne ve svém dvoudenním programu mnoho hudebních elektronických stylů, které na českobudějovické kulturní scéně dosud chybí. Akce se uskuteční ve dnech 6. a 7. května v areálu kampusu kolejí Jihočeské univerzity.

Hlavní myšlenka festivalu je spojit DJské profesionály se studenty a začínajícími nováčky a vytvořit tím festivalovou tradici podobnou velkým festivalům, jako je například Mácháč.

Studenti se zúčastní soutěže ve své hudební produkci a ti nejlepší se postaví na velké pódium vedle nejlepších profesionálů z Čech a možná i zahraničí.

Partnerem festivalu je Jihočeská univerzita, na jejímž pozemku bude tento dvoudenní openair probíhat. Soutěž o účast v lineupu nebude zaměřena jen na posluchače z univerzity, ale obecně na všechny studenty v Jihočeském kraji nebo začínající nestudující umělce.

Do festivalu se zapojí i mnoho budějckých klubů, kde bude skoro tři dny bez přestávky produkce probíhat až do ranních hodin. Vstupné do areálu festivalu bude zdarma!

Fanoušci elektronické hudby se mohou těšit na velký hudební zážitek, který v jižních Čechách doposud chyběl. Mezi hlavními styly budou v Budějcích oblíbené drum and bass, různé odnože house music (funky-house, tech-house, elektro-house) nebo také neméně populární odnože techna (tribal-techno, minimal-techno, groovy-techno) a trance music.

Hlavním mediálním partnerem akce je rádio Kiss Jižní Čechy, mediálního partnerství se zhostila i Budějcká Drbna.

DJ Contest

V rámci Studentského elektronického festivalu se na hlavní stage uskuteční ve spolupráci se Sampler Production soutěž DJ Contest.

Hraní na hlavní stage open-air festivalu je pro mnoho talentovaných DJs nedosažitelná meta. Teď však přichází chvíle, kdy se může vše změnit a vy můžete naplno ukázat, co ve vás je!

Vítězové se na hlavním pódiu potkají s těmito profesionálními DJs: Philip TBC, Pixie, Orbith, Kaisersoze, Chris Sadler, Honza Průcha (Kiss Jižní Čechy), Boxi, Rossignol, Pert, Soukki, Adlet, Body-Bass, Atomhead a mnohými dalšími.

Pravidla soutěže:

Vaším úkolem je namíchat mix, který bude mít maximálně 45 minut. Tento set nahrajete na webový portál www.mixcloud.com a jako obrázek k setu použijte stejnou fotografii, kterou následně odešlete na emailovou adresu contest@sampler.cz.

Zároveň s odkazem zašlete své jméno (umělecké i osobní a napište, pod kterým chcete set zveřejnit), krátké BIO, fotografii (stejnou jako u setu na mixcloud) a zařazení do stylu (techno, dnb, house, trance či alternativní).

Pravidla hlasování:

Z každé kategorie vyhraje jeden na nejvyšší počet „lajků“ udělených přímo na stránkách Sampler.cz. Abychom zabránili klasickému likovacímu šílenství, další DJ bude vybrán organizátory festivalu. Dohromady bude tedy vybráno 10 diskžokejů (drum and bass 1+1, house 1+1, techno 1+1, trance 1+1, alternativní styl 1+1)!

Hlasování začne 10. dubna a skončí 24. dubna ve 23:59:59 hodin. Své sety zasílejte do konce příštího týdne, tedy 6. dubna 23:59:59 hodin.

Hlas je možné udělit přes Facebook pouze na stránkách Sampler.cz a počítají se pouze a výhradně hlasy na tomto webu. V následujícím týdnu bude zveřejněno vyhlášení.

Vybraní DJs budou na základě výsledků hlasování a výběru organizátorů obsazeni na hlavní stage Studentského elektronického festivalu, kde se osobně představí naživo všem fanouškům. Nemusíme připomínat, že soutěžící musí být plně schopni hrát živě z běžné djské techniky.

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu podmínek soutěže. Výherci nemají nárok na vymáhání výhry ve finanční podobě. Všechna autorská práva spadají k účastníkům soutěže. Organizátor pouze sdílí odkaz na jejich tvorbu.

Napsal Jaroslav Boxan
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o