Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějce se promění v centrum Orientu

sobota, 2. listopadu 2013, 12:59

Show must go on! Tento známý text písně Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen se dá použít i v případě českobudějovické taneční skupiny Aiwa!Tribe, která se nezadržitelně valí vpřed.

Po loňském úspěšném podzimním víkendu Orientálního tance, hudby a kultury, doplněném o celou řadu uměleckých doprovodných aktivit, se v letošním roce Aiwa!Tribe spojila s Jihočeskou Art Show a vrací se s podobně zaměřenou akcí. Tentokrát s názvem 6. Aiwa!festival a Art Show - festival orientálního tance a uměleckého řemesla.

Vystoupení orientálních tanečnic z celé České republiky jak během dne (open stage), tak ve večerních hodinách (galashow), dětské taneční skupiny, bazar (stánky prodejců s orientálním zbožím a kostýmy), taneční soutěž pro tanečnice stylu tribal fusion, indická kuchyně a orientální čaje, to vše na jednom místě v prostorách ArtIGY v sobotu 16. listopadu od 8 do 17 hodin.

Během celého sobotního dne poběží současně s tanečním programem Art Show, kde přes 50 vystavovatelů představí své umění, naučí vás celou řadu výtvarných a řemeslných technik. Současně si budete moci koupit od těchto umělců originální dárky pro sebe i své blízké, jako například šperky, doplňky, kabelky či oblečení. Pro děti budou připraveny umělecké dílničky a výtvarná soutěž.

Během večerní galashow od 19 hodin vystoupí taneční skupina Aiwa!Tribe a její hosté Raushanah, Efatha, Lissa, Nefer, Sahar, Satine, Warda, Yalla Raqs, Zerira a dále speciální hosté - historická hudební skupina Dei Gratia a vítězka taneční soutěže tribal fusion.

Vstupné na obě sobotní akce (Jihočeská Art Show a Aiwa! festival - open stage a bazar) činí 50 Kč na místě, děti do 140 centimetrů půjdou zdarma. Na večerní galashow je vstupné 250 Kč (210 Kč studentské). Předprodej probíhá v ArtIGY nebo u organizátorky akce Hany Kupkové (775 677 751, khalida@volny.cz).

V neděli 17. listopadu pak festival bude pokračovat dvěma tanečními semináři s úžasnou tanečnicí Raushanah, mezi desátou a půl jednou vás naučí základní techniky tanečního stylu tribal fusion a jednoduchou choreografii ve stejném stylu, mezi 13.30 až 16. hodinou pak techniku baletu pro orientální tanec - arabesky, paže, pózy a techniky rotace.

Cena každého semináře je 450 Kč. Místo na semináři si můžete rezervovat již nyní u Hany Kupkové.

Soutěž o vstupenky

Chcete vyrazit na večerní galashow zadarmo? Tak se zapojte do soutěže s Budějckou Drbnou! Až do středy 13. listopadu očekáváme v e-mailu soutez@budejckadrbna.cz správné odpovědi na následující otázku. Dva vylosovaní výherci dostanou po dvou volných lupenech.

Jaké umělecké jméno používá tanečnice Hana Kupková?

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt. To proto, abychom se mohli s výhercem bezprostředně po losování spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Umělecké jméno Hany Kupkové je Khalida

Po dvou volných vstupenkách vyhráli čtenáři Soňa Kamenová a Sergej Vlačiha. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

Aiwa festivalAiwa ShowAiwa festival

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o