Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcká grindová legenda Isacaarum ohlásila konec kariéry

úterý, 9. prosince 2014, 12:14

Nejdříve to vypadalo na rozlučku se dvěma členy kapely, nakonec je z toho úplný konec. Budějcká grindová legenda Isacaarum oznámila, že její sobotní koncert ve Velbloudu byl definitivně poslední.

„Po koncertě jsme se společně jako kapela dohodli, že pro Isacaarum bude nejlepší skončit,“ uvádí kytarista F.C. na oficiálních profilech kapely. „Nebyl by asi problém místo Jimmyho a Monthyho sehnat jiné muzikanty, ovšem s jinými muzikanty by to už byla jiná kapela, s jiným duchem, s jiným vnitřním souzněním. Neříkám ani horší, ani lepší, ale prostě jiná.“

Isacaarum dále zmiňují, že se necítí jako spoluhráči v kapele, nýbrž jako rodina. A ta se těžko nahrazuje. „V roce 2010 jsme při návratu Monthyho do řad Isacaarum uzavřeli jistou gentlemanskou dohodu, že pokud kdokoliv odejde z kapely, tak kapela skončí, protože jsme cítili, že tato sestava je ta pravá a cokoliv jiného už nebudou Isacaarum. A teď ta situace nastala a my cítíme, že je třeba skončit.“

Dá se říct, že Isacaarum končí po dvaceti letech na vrcholu. Loňská deska Whorecraft je strhující záležitostí, která se právem může pyšnit skvělými kritikami a nadšeným fanouškovským přijetím. Celkově za sebou Isacaarum zanechávají mnoho úspěšných a zajisté kultovních nahrávek, jako jsou například Shibari - Kata and other Practices, Cunt Hackers či Curbed.

Za zmínku určitě stojí, že ačkoliv Isacaarum patřili k vůdčím souborům tuzemské grind scény, původně drhli značně rouhačský black metal. Jejich prvotní snahy jsou zaznamenány na desce Die Verwandlung či demáči For Blood Is Life, který později vyšel jako split s Enochian.

Konec Isacaarum zamrzí, budějcká scéna přišla o další perlu, avšak muzikanti uvedli, že budou pokračovat v dalších projektech, takže nezbývá, než se těšit na další dávky „samopal metalu“!

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o