Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcká Thálie začala, nabídne především komedie

neděle, 10. listopadu 2013, 10:24

Převládajícím žánrem čtrnáctého ročníku Budějcké Thálie je tradičně komedie. Dramaturgie nabídne divákům až do neděle 17. listopadu komedii v nejrůznějších podobách: od situační, přes špionážní až po komedii hořkou a se suchým anglickým humorem. Nebude chybět ani hudební.

Na programu, který začal již v sobotu a k vidění byly hry Čert a Káča a Tři muži ve člunu a pes, je celkem dvanáct představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech i Moravy.

„Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění,“ řekl ředitel přehlídky Václav Kryštůfek z českobudějovického souboru J. K. Tyl.

V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům, třeba John Buchan, Terry Pratchett nebo Dodo Gombár. Zastoupena je i česká tvorba, například Procházkova komedie S tvojí dcerou NE!, Peškův Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky.

Novinkou festivalu je hostování profesionálního souboru, a to Divadla Drak z Hradce Králové, které přijede s úspěšnou pohádkou z Afriky. Vůbec poprvé na přehlídce vystoupí kromě Draka další čtyři soubory Dostavník Přerov, Ty-já-tr Praha, GigaHertzi Praha a Divadlo bez zákulisí Sokolov.

Pořádající soubor se představí hereckým zastoupením v komedii S tvojí dcerou NE! V podání spřáteleného souboru Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou.

Představení se uskuteční na domovské scéně pořádajícího souboru v Divadle U Kapličky. Bude tam hostovat na 170 herců a techniků z devíti měst. Vstupenka na představení stojí 100 korun.

Pořádající divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice byl založen v září 1895 a působí nepřetržitě 118 let. Nyní funguje jako občanské sdružení s více než 50 členy. Od roku 1952, odkdy se datuje novodobá historie souboru, nastudoval 234 inscenací.

Zdroj: ČTK
Foto: Stanislav Janů, www.budejckathalie.estranky.cz

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o