Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcká Thálie začala, nabídne především komedie

neděle, 10. listopadu 2013, 10:24

Převládajícím žánrem čtrnáctého ročníku Budějcké Thálie je tradičně komedie. Dramaturgie nabídne divákům až do neděle 17. listopadu komedii v nejrůznějších podobách: od situační, přes špionážní až po komedii hořkou a se suchým anglickým humorem. Nebude chybět ani hudební.

Na programu, který začal již v sobotu a k vidění byly hry Čert a Káča a Tři muži ve člunu a pes, je celkem dvanáct představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech i Moravy.

„Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění,“ řekl ředitel přehlídky Václav Kryštůfek z českobudějovického souboru J. K. Tyl.

V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům, třeba John Buchan, Terry Pratchett nebo Dodo Gombár. Zastoupena je i česká tvorba, například Procházkova komedie S tvojí dcerou NE!, Peškův Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky.

Novinkou festivalu je hostování profesionálního souboru, a to Divadla Drak z Hradce Králové, které přijede s úspěšnou pohádkou z Afriky. Vůbec poprvé na přehlídce vystoupí kromě Draka další čtyři soubory Dostavník Přerov, Ty-já-tr Praha, GigaHertzi Praha a Divadlo bez zákulisí Sokolov.

Pořádající soubor se představí hereckým zastoupením v komedii S tvojí dcerou NE! V podání spřáteleného souboru Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou.

Představení se uskuteční na domovské scéně pořádajícího souboru v Divadle U Kapličky. Bude tam hostovat na 170 herců a techniků z devíti měst. Vstupenka na představení stojí 100 korun.

Pořádající divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice byl založen v září 1895 a působí nepřetržitě 118 let. Nyní funguje jako občanské sdružení s více než 50 členy. Od roku 1952, odkdy se datuje novodobá historie souboru, nastudoval 234 inscenací.

Zdroj: ČTK
Foto: Stanislav Janů, www.budejckathalie.estranky.cz

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o