Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcké náměstí se bude vlnit v rytmu čtverylky

středa, 23. května 2012, 14:30

Stovky tanečníků se sejdou v pátek 25. května ve 12 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. A o co že půjde? Bude se tancovat. Protože Budějce se poprvé zapojily do Evropského tanečního festivalu Squadrille.

Francouzská čtverylka je známý řadový tanec devatenáctého století. Choreograficky jednoduchá řadová forma se tančí na hudbu Johana Strausse z operety Netopýr v provedení Vídeňské filharmonie. O její renesanci se postaral European Quadrille Dance Festival – mezinárodní festival mládeže, založený a zaregistrovaný tanečním svazem Slovinsko v roce 2002.

„Festival představuje synchronní provedení čtverylky současně v různých městech Evropy v jeden den ve stejný čas. V tomto roce to bude v pátek 25. května, kdy se vůbec poprvé začne v poledne tančit také na náměstí Přemysla Otakara II.,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Předpokládaná účast tančících je kolem 400 lidí všech věkových skupin od osmiletých po seniory. Rekordní výsledek z předchozích let je evidován v Guinessově knize rekordů v oboru synchronního tančení čtverylky jako největší synchronní tanec.

„Čtverylka musí být odtančena přesně podle předepsané choreografie na předepsanou hudbu, přesně ve stanovený čas a zahájena primátorem města nebo jeho zástupcem,“ říká o akci Welzlová.

Ozvučení, videozáznam i fotodokumentace jsou zajištěny externě na profesionální úrovni a vše musí být odesláno do slovinského Mariboru. Zatímco v roce 2006 tančilo čtverylku 23 628 lidí v 36 městech Evropy, v roce 2011 to bylo již 33 202 tančících v 51 městech osmi zemí Evropy.

Tak Budějčáci, přijdete si zatancovat. Já rozhodně budu u toho! smiley

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o