Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcké zastupitelstvo schválilo dotaci kinu Kotva!

pátek, 14. října 2011, 10:13

Nejen znalci a milovníci filmového umění jistě uvítají zprávu, že zastupitelstvo Města České Budějovice na svém jednání 13. října schválilo dotační příspěvek 250 000 korun budějckému kinu Kotva.

Kino Kotva je jediné a poslední kino „klasického“ typu ve městě a svým divákům nabízí nejen standardní komerční filmovou produkci, ale především filmy umělecké, včetně unikátních přenosů oper a koncertů z Metropolitní opery nebo opery v Paříži. Kino tedy navštěvují příznivci těchto žánrů, ale i obyvatelé Budějc, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje multikino. Ročně kino navštíví téměř 40 000 diváků, zisk z vstupného činí zhruba 5 milionů korun, provoz kina si ročně vyžádá náklady 7 milionů korun. Rozdíl dvou milionů je pokryt díky dotaci Města České Budějovice a také z příspěvku mezinárodní organizace Europa Cinemas, která uděluje příspěvek za promítání evropských filmů. V letošním roce ovšem díky nižší produkci evropských filmů nebyl limit pro udělení dotace splněn a tím vznikl kinu Kotva rozpočtový problém. Proto požádal provozovatel a nájemce kina Kotva Jan Turinský budějcké zastupitelstvo o mimořádnou dotaci 250 000 korun. Jeho žádost ale byla na červnovém jednání zastupitelstva zamítnuta.Proti se vyslovili zejména zastupitelé z koaliční trojky HOPB, TOP 09 a ČSSD.

O budoucnost kina Kotva tak začaly panovat značné obavy a rozhodnutí zastupitelstva o neudělení dotace bylo vnímáno jako pro Kotvu likvidační.

O to větší radost může vyvolat zpráva, že na říjnovém jednání zastupitelstvo své rozhodnutí revidovalo a na základě téměř jednomyslného hlasování zastupitelé dotaci 250 000 korun kinu Kotva odsouhlasili. Budějcká kultura tak o jednu ze svých důležitých částí nepřijde. Zatím.

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o