Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Budějcký víkend pod psa... oprava: pro psa!

pondělí, 3. října 2011, 09:04

Porcelaine, commondor, sloughi, landseer, eurasier – ne, to nejsou jména postav ze sci-fi, to jsou názvy některých z mnoha psích plemen, která se v hojném počtu představí o víkendu 8.-9.října 2011 na Mezinárodní výstavě psů, která se bude konat v areálu Výstaviště České Budějovice.

Tradiční svátek kynologů a jejich čtyřnohých výstavních miláčků pořádají Českomoravská kynologická jednota, FCI – Českomoravská kynologická unie a Českobudějovický kynologický klub České Budějovice. Kromě Mezinárodní výstavy psů všech plemen FCI – CACIB proběhne o víkendu také Klubová výstava Klubu chovatelů německých dog.

Mezi majiteli psů je českobudějovická výstava velmi oblíbená a to jak díky kvalitním venkovním a vnitřním prostorům a zázemí pro vystavovatele, tak pro velmi dobrou organizaci soutěže. O tom svědčí i vysoký počet letošních přihlášených psů – celkem se jich rozhodčím, posuzovatelům a divákům představí 1666.

V předváděcích kruzích budou k vidění nejen početně hojně zastoupení jezevčíci, yorkshirští teriéři, zlatí retrívři nebo border kolie, ale i plemena vzácná a širší veřejnosti neznámá. K takovým patří například komondor – staré pasteveské plemeno původem z Maďarska, otterhound – anglický lovecký pes, porcelaine – také lovecký pes, určený ke štvanicím zajíců a lovu spárkaté zvěře. Svým vzhledem jistě zaujme eurasier – společenský pes s mimořádnou oddaností své lidské rodině, atraktivním vzhledem a černobílou srstí se může chlubit i landseer,který patří do skupiny molossoidních plemen.

Na výstavě budou zastoupena plemena všech velikostí – od nejmenších, například čivav, papillonů nebo yorshirských teriérů až po psí obry – vlkodavy, mastify a bernardýny. A zastoupena budou nejen plemena psů chlupatých, ale i „nahatých“, díky účasti vystavovatelů peruánských a mexických naháčů a také čínských chocholatých psů.

Na výstavě budou předvedeni také psi plemen, která dosud nebyla oficiálně FCI uznána – například chodský pes, louisianský leopardí pes nebo barevný boloňský psík.

I letos se mohou návštěvníci výstavy i vystavovatelé těšit na bohatý program doprovodných soutěží – například Soutěž o nejkrásnějšího psa dne, soutěž Mladý vystavovatel, velmi oblíbená soutěž Nejlepší chovatelská skupina nebo Velká národní cena, ve které soutěží všichni psi českých národních plemen, i neuznaných.

A chybět nebude ani široká nabídka potřeb pro kynology, chovatele, zkrátka pejskaře, přesněji, pro jejich chlupaté poklady.Krmiva všech značek, mističky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky , zkrátka vše pro psa.

Budějcká Drbna na výstavě samozřejmě také bude. Sice není žádná štěkna, není dokonce ani chlupatá ( depilace izolepou nemá chybu ! :-) ), ale výstavy se zúčastní, aby vás o ní mohla informovat. HAF!

Napsala Lucie Burianová

Kam dál?

Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!

Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!

pondělí, 3. října 2011, 08:51Všechny cestou vedou do Říma?? To je tedy pěkný drb, protože každý Budějčák ví, že všechny cesty...

Návrat Aleše Kotalíka do Motoru je na spadnutí!Návrat Aleše Kotalíka do Motoru je na spadnutí!

Návrat Aleše Kotalíka do Motoru je na spadnutí!

neděle, 2. října 2011, 21:05Nedělní extraligové utkání mezi českobudějovickým Mountfieldem a Spartou Praha v Budvar aréně...

Jankovští mají skalp lídra, Ševětín překvapením I. AJankovští mají skalp lídra, Ševětín překvapením I. A

Jankovští mají skalp lídra, Ševětín překvapením I. A

pátek, 30. září 2011, 21:19Těsně před koncem takzvaného anglického týdne, kterým v těchto dnech žijí fotbalisté hrající...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o