Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějcký víkend pod psa... oprava: pro psa!

pondělí, 3. října 2011, 09:04

Porcelaine, commondor, sloughi, landseer, eurasier – ne, to nejsou jména postav ze sci-fi, to jsou názvy některých z mnoha psích plemen, která se v hojném počtu představí o víkendu 8.-9.října 2011 na Mezinárodní výstavě psů, která se bude konat v areálu Výstaviště České Budějovice.

Tradiční svátek kynologů a jejich čtyřnohých výstavních miláčků pořádají Českomoravská kynologická jednota, FCI – Českomoravská kynologická unie a Českobudějovický kynologický klub České Budějovice. Kromě Mezinárodní výstavy psů všech plemen FCI – CACIB proběhne o víkendu také Klubová výstava Klubu chovatelů německých dog.

Mezi majiteli psů je českobudějovická výstava velmi oblíbená a to jak díky kvalitním venkovním a vnitřním prostorům a zázemí pro vystavovatele, tak pro velmi dobrou organizaci soutěže. O tom svědčí i vysoký počet letošních přihlášených psů – celkem se jich rozhodčím, posuzovatelům a divákům představí 1666.

V předváděcích kruzích budou k vidění nejen početně hojně zastoupení jezevčíci, yorkshirští teriéři, zlatí retrívři nebo border kolie, ale i plemena vzácná a širší veřejnosti neznámá. K takovým patří například komondor – staré pasteveské plemeno původem z Maďarska, otterhound – anglický lovecký pes, porcelaine – také lovecký pes, určený ke štvanicím zajíců a lovu spárkaté zvěře. Svým vzhledem jistě zaujme eurasier – společenský pes s mimořádnou oddaností své lidské rodině, atraktivním vzhledem a černobílou srstí se může chlubit i landseer,který patří do skupiny molossoidních plemen.

Na výstavě budou zastoupena plemena všech velikostí – od nejmenších, například čivav, papillonů nebo yorshirských teriérů až po psí obry – vlkodavy, mastify a bernardýny. A zastoupena budou nejen plemena psů chlupatých, ale i „nahatých“, díky účasti vystavovatelů peruánských a mexických naháčů a také čínských chocholatých psů.

Na výstavě budou předvedeni také psi plemen, která dosud nebyla oficiálně FCI uznána – například chodský pes, louisianský leopardí pes nebo barevný boloňský psík.

I letos se mohou návštěvníci výstavy i vystavovatelé těšit na bohatý program doprovodných soutěží – například Soutěž o nejkrásnějšího psa dne, soutěž Mladý vystavovatel, velmi oblíbená soutěž Nejlepší chovatelská skupina nebo Velká národní cena, ve které soutěží všichni psi českých národních plemen, i neuznaných.

A chybět nebude ani široká nabídka potřeb pro kynology, chovatele, zkrátka pejskaře, přesněji, pro jejich chlupaté poklady.Krmiva všech značek, mističky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky , zkrátka vše pro psa.

Budějcká Drbna na výstavě samozřejmě také bude. Sice není žádná štěkna, není dokonce ani chlupatá ( depilace izolepou nemá chybu ! :-) ), ale výstavy se zúčastní, aby vás o ní mohla informovat. HAF!

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o