Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budou Budějce hlavním městem kreativního průmyslu?

pátek, 3. června 2011, 09:54

Ve středu 1. června se v DK Slávie konalo veřejné setkání, které pořádali koordinátoři projektu Budějovice kulturní. V pořadí se již několikáté „open space“ diskuse zúčastnilo cca 40 Budějčáků, kteří zastupovali různé oblasti kultury.

Setkání bylo v podstatě work shopem, během kterého účastníci v šesti pracovních skupinách na připravené archy s 8 tématickými okruhy zaznamenávali své představy a podněty, týkající se budějcké kultury a možnosti jejího zlepšení.
Koordinátor projektu, Ondřej Kašpárek, seznámil přítomné také s tzv. pocitovou mapou, na které účastníci setkání připevňováním různobarevných nálepek označovali místa ve  městě, která jsou jim z pohledu kultury blízká, příjemná nebo naopak nepříjemná.

Město České Budějovice na setkání nereprezentovala náměstkyně primátora ing.Ivana Popelová, která převzala záštitu nad projektem, ale ředitel Jihočeského divadla a člen Rady města České Budějovice Mgr.Jiří Šesták. Ve svém projevu deklaroval podporu města rozvoji kultury – přesně v intencích předvolebních plánů HOPB, které slibovaly, že České Budějovice se stanou hlavním městem kreativního průmyslu.

Setkání mělo několik diskusních témat – například „Veřejný prostor“, „Studenti a kultura“ nebo „Platforma nezávislé kultury“. Tématické okruhy jistě zajímavé, myšlenka projektu nepochybně upřímná, ale -  z hlediska reality a především realizovatelnosti zlepšení kultury ve městě jsou  jednoznačně nejpodstatnější a primárně určující tématické okruhy „ Financování kultury“ a  „Nástroje města pro podporu kultury“. Klíčem k jejich vyřešení je rozdělení výdajů, které jsou v městském rozpočtu určeny na kulturu …

Autor: Askew X
 

Budějce kulturní 017Budějce kulturní 022Budějce kulturní 024

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o