Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Café klub Slavie přivítá Jiřího Schmitzera

úterý, 29. dubna 2014, 11:26

Již tuto středu zahrajte v českobudějovickém Café klubu Slavie legendární český herec a písničkář Jiří Schmitzer svůj výběr z alb Bouda, Šílenec a Recitál.

Jiří Schmitzer se narodil v roce 1949 a svou úspěšnou hereckou kariéru odstartoval díky filmu Marečku, podejte mi pero!, kde si zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka a mnoha dalších hereckých velikánů.

Následně se objevil například v kultovních filmech Postřižiny, Slavnosti sněženek a Vesničko má středisková. Jeho herecký projev byl umírněný, ale vždy zapamatovatelný. Od 80. let ho diváci mohli vídat většinou v rolích tatínků a v dětských snímcích.

Herectví ho proslavilo, a tak se mohl začít věnovat i své druhé lásce - hudbě. Písničkové recitály podniká už od 90. let. Schmitzer sám sebe vidí jako rockera či bigbíťáka bez kapely, to pro své hudební kořeny.

Hudební kritika ho povětšinou zařazuje do škatulky folkařů, zpívajících básníků i punkerů. Ostatně, posuďte sami, kam si tento jedinečný hudební zážitek zařadíte.

Začínáme ve 21 hodin. Vstupné v předprodeji v klubu 150 Kč, na místě 200 Kč.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát tři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí tři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane jeden lupen. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do středečního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Soutěž skončila! Lístky vyhrávají: Petra Češkovičová, David Novák a Milena Peroutková. Gratulujeme!!!

Napsal David Matějíček
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o