Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Čertova nevěsta míří do kin, v předpremiéře ji uvidí v sedmi městech republiky

středa, 20. dubna 2011, 09:27

Nová pohádka Čertova nevěsta míří do kin, oficiální premiéru bude mít už 28. dubna. Ještě předtím však budou mít šanci nový film vidět v předpremiérách obyvatelé sedmi českých a moravských měst, uvedla tisková mluvčí televize Nova Michaela Fričová.

"Regionálních předpremiér se podle svých časových možností zúčastní také zvláštní hosté – tvůrci pohádky a představitelé hlavních rolí," uvedla Fričová za televizi Nova, která se na pohádce producentsky podílela. První viděli pohádku Brňané, tam již v pondělí přijel film uvést režisér Zdeněk Troška s herečkami Sabinou Laurinovou a Bárou Munzarovou. V úterý se delegace přesunula do Ostravy a Olomouce, následovat bude uvedení filmu v Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Českých Budějovicích a nakonec 27. dubna v Praze.

"Všechny regionální předpremiéry jsou sice již vyprodané, ale další šanci vidět pohádku v předpremiéře budou mít diváci po celé České republice od čtvrtku 21. do neděle 24. dubna vždy v 17.00 ve všech multiplexech," dodala mluvčí.

V pohádkovém příběhu na motivy Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil, který Troška se svým asistentem a scénáristou Markem Kališem upravili a dali mu název Čertova nevěsta, bude okolo 160 triků. Diváci se také mohou těšit na skvělé známé herce, ale objeví se i nové tváře. Kromě Sabiny Laurinové, Davida Suchařípy, Báry Munzarové, Jany Andresíkové, Františka Němece, se objeví i Václav Šanda a Eva Josefíková, kteří ztvárnili hlavní postavy. "Jde o mladé začínající herce, studenty DAMU a myslím si, že to pro ně byla velmi dobrá zkušenost. Chovali se naprosto profesionálně a skvěle se mi s nimi pracovalo," pochvaloval si už dříve Troška.

V současné době chystá několik nových projektů. Alespoň jeden z nich, pokud na něj sežene peníze, by letos rád natočil. "V zásobě mám pohádky, komedii i historický televizní seriál. Uvidíme a necháme se překvapit, co se případně podaří," dodal režisér.

Na natáčení prý ráda vzpomíná i herečka Sabina Laurinová, která vlastně prožije jednu ze svých profesních premiér. "Doposud jsem hrála v pohádkách hlavně princezny, nyní poprvé se objevím jako královna. Jde to postupně s věkem, tak teď už jen čekám, až budu hrát ty babičky a ježibaby," řekla nedávno agentuře Mediafax Laurinová.

autor:Martina Týblová

Kam dál?

Jsme parta, jak má být, pochvaluje si Tomáš RousekJsme parta, jak má být, pochvaluje si Tomáš Rousek

Jsme parta, jak má být, pochvaluje si Tomáš Rousek

středa, 20. dubna 2011, 09:05Je jedním ze tří zástupců českobudějovického hokeje na MS hráčů do 18 let a zatím se v Drážďanech...

Tajemník Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát ČB - odročeno. Proč?Tajemník Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát ČB - odročeno. Proč?

Tajemník Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát ČB - odročeno. Proč?

úterý, 19. dubna 2011, 13:10Dnes mělo dojít u Krajského soudu ke konečnému verdiktu ve sporu mezi Ing. Zdeňkem Řeřábkem...

Týden kontrol na silnícíchTýden kontrol na silnících

Týden kontrol na silnících

pondělí, 18. dubna 2011, 14:35Vzhledem k blížícímu se prvnímu letošnímu prodlouženému víkendu se Policie ČR ve zvýšené míře...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení