Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

České Budějovice o prázdninách ožijí řadou kulturních akcí

středa, 29. června 2011, 11:25

Plejáda kulturních akcí, jejichž spolupořadatelem je město České Budějovice, opanuje v následujících týdnech veřejné prostory jihočeské metropole. Už 1. července odstartuje na soutoku Vltavy a Malše festival Můzy na vodě, řekla ve středu agentuře Mediafax mluvčí města Jitka Welzlová.

Již první červencový den odstartuje u soutoku Vltavy a Malše sled šesti večerních představení hudebního festivalu Múzy na vodě. Pod širým nebem se postupně představí brněnská kapela Cimbal Classic, dámské smyčcové kvarteto s violoncellistou Štěpánem Švestkou, španělské flamenco v podání skupiny Remedios, komponované představení baletního souboru Jihočeského divadla i legendární orchestr Gustava Broma.

Vrcholem by se mělo stát vystoupení Věry Špinarové se skupinou Adama Pavlíka. "Přestože úspěch kulturních večerů u vody je do značné míry závislý na přízni počasí, jedná se o mimořádnou nabídku pro širokou veřejnost s volným vstupem," řekla Welzlová.

Na setkání s múzami u vody bezprostředně naváže Kinematograf bratří Čadíků s promítáním českých filmů přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Také tam se 23. a 24. července uskuteční Bohemia JazzFest, jehož garantem je světoznámý jazzman českého původu Rudy Linka.

"Není snad pochyb o tom, že Bohemia JazzFest, jehož se zúčastňují špičkoví interpreti z USA i nejlepší hudebníci Evropy, si už získal zasloužené renomé daleko za hranicemi našeho regionu. Děláme tedy vše proto, aby České Budějovice byly i nadále místem tohoto setkávání světových hudebníků na otevřené scéně, za kterým k nám přijíždějí příznivci kvalitního jazzu z různých koutů republiky," zdůraznil českobudějovický primátor Juraj Thoma (HOPB).

Jazz a swing se usídlí v Českých Budějovicích i v průběhu srpna. Během Hudebních večerů na náměstí Přemysla Otakara II. se bude o sváteční náladu starat devět českých kapel. Poněkud rozvernější rozloučení s prázdninovým časem nabídne podívaná na Vodní hry, jimž bude patřit u slepého ramene Malše sobota 3. září.

Autor: Dobrin Stojcev Mediafax

Kam dál?

Pub Animals a jejich dojemný dokument nejen o tuleňátkáchPub Animals a jejich dojemný dokument nejen o tuleňátkách

Pub Animals a jejich dojemný dokument nejen o tuleňátkách

úterý, 28. června 2011, 22:00Skupina Pub Animals, která v minulém roce obdržela Anděla v kategorii ska a reggae slaví 5 let své...

Eva Jiřičná se bude podílet na výběru městského architektaEva Jiřičná se bude podílet na výběru městského architekta

Eva Jiřičná se bude podílet na výběru městského architekta

úterý, 28. června 2011, 17:00Zájemci o pozici městského architekta se mohou až do 19. července 2011 hlásit na personální...

Letní kino v Háječku letos končí. Bylo by ztrátovéLetní kino v Háječku letos končí. Bylo by ztrátové

Letní kino v Háječku letos končí. Bylo by ztrátové

úterý, 28. června 2011, 09:26Promítání pod širým nebem se pro obyvatele krajské metropole stane od letošního roku pouhou...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o