Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Českobudějovický Majáles: Dlouho očekávaný studentský festival konečně startuje

pondělí, 2. května 2011, 08:13

A je to tady, největší svátek studentů odstartuje v pondělí 2. května. Bude zde k vidění osmašedesát kapel, 10 divadel, 21 performerů, 2816 masek a zvolí se jeden král - tak se dá stručně představit největší jihočeský festival, který na týden ovládne centrum Českých Budějovic. A nemusíte si připravit ani korunu.

Odlišný od ostatních festivalů je právě tím, že jde o zcela neziskový projekt organizačního týmu studentů. Ti ho vytváří ve volném čase bez nároku na odměnu. Přesto jde o festival na skutečně profesionální úrovni, který je letos rozsahem prostoru, času a spektra žánrů největší v celé České republice a to bez placeného vstupu celý týden.

Od 2. do 6. května bude Majáles v Českých Budějovicích postupně gradovat. První tři dny se odehrají hlavně v klubech. Později se program přesouvá do ulic, pod širé nebe. Ve čtvrtek na Piaristickém náměstí a v pátek na Sokolském ostrově vyrostou stage, kde se představí největší hvězdy.

Více informací najdete na www.budejovickymajales.cz, kde naleznete celý program.

Hlavním pátečním headlinerem bude mezinárodně proslavená kapela N.O.H.A, Drum’n’Bass kombinovaný s žánry z celého světa. Z různých koutů jsou i její členové, ze Španělska, New Yorku, Německa, ale i Česka.

Dále vystoupí Žagar, přední skupina východoevropské elektro-rockové scény, pražská hip-hopová formace Prago Union v doprovodu živé kapely, nebo experimentální filadelfský soubor Capillary Action. Poslední jmenovaní zahrají na Naab stage, což bude alternativní pódium, blízko hlavní stage na Sokolském ostrově. Na open-air stage ve čtvrtek 5. května se představí například legendární pražská hip-hopová formace Prago Union, dokonce s živou kapelou.

Kdo třeba nemá zájem jen o velké kapely, pro něj bude připravena Dark side of Majáles. Sesterský program, který 2. a 3. května představí to nejlepší z regionální scény. Na své si přijdou i milovníci divadel. Herci ze souborů Teatr Novogo Fronta, Kabaret Kajbar nebo Teatru Víti Marčíka se vám předvedou jak v divadlech či klubech, tak v ulicích města. Soubor Bufet zahraje představení dokonce ve svém vlastním autobuse.

Samozřejmě nesmí chybět ani tradiční majálesový průvod. Dav lidí z celkem šestnácti škol se provalí městem, aby na Sokolském ostrově přihlíželi finálnímu souboji o titul krále Majálesu.

Tak neváhejte a přidejte se k nám. Budeme velké akce sledovat spolu s vámi, proto pište a foťte.

Autor: Redakce

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochodČesko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Dnes, 09:13V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o