Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

čtvrtek, 15. března 2012, 09:05

KD Slavie se stala útočištěm lidí všech věkových kategorií. Kulturní a zábavné vyžití tu nalezne jak čtyřleté dítě, tak jeho rodiče i prarodiče. Díky rozhodnutí rady města o rozšíření využití objektu Slavie znovu pro kulturu, vzdělávací projekty a společenské akce se nám tak architektonicky skvostná budova mění v lidem prospěšné útočiště před všedností a uspěchaností dnešního světa.

Kulturní památka KD Slavie začíná opět společensky žít. Z bývalé restaurace se stal útulný podnik jménem Café Klub Slavie, který Budějcká Drbna ráda navštěvuje, jelikož nabízí velice pestrý a originální program.

Dlouho nevyužívané prostory dřívější prodejny nábytku teď slouží nově vzniklému občanskému sdružení Ateliéru Kulisa. Sdružení vzniklo díky myšlence nabídnout smysluplné strávení volného času pro děti a mládež. Ve večerních hodinách pak slouží ateliéry ke kulturnímu i vzdělávacímu vyžití dospělým jedincům.

Harmonie těla, mysli a duše též můžete dosáhnout pod střechou jednoho z nejstarších městských kulturních domů ve Slavii, a to centru jógy, kde vás zasvětí do systémů relaxačních, meditačních, dechových a fyzických technik. Jóga v denním životě je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie.

Občanské sdružení Akademický klub třetího věku Aktiv je další institucí, kterou si Slavie vzala pod svá ochranná křídla. Aktiv sdružuje  občany starší 50 let, invalidní a seniory, kteří se chtějí aktivně zapojit do vzdělávacích, společenských, zájmových  a kulturních akcí.

Velký sál KD Slavie také kulturně vzkvétá. Hostí na svém pódiu různé divadelní spolky či hudební lahůdky nejen českého původu za podpory a spolupráce Jihočeského divadla. Sál je možné využít také pro ples, besídku, firemní večírek nebo promoci.

Dále se bude v prostorách bývalého Martys clubu otvírat jazzový klub, jak už vás Budějcká Drbna informovala. Dále se pak chystají zkušebny pro hudebníky ve sklepeních domu, které prošly celkovou revitalizací a již v dubnu se budeme moci těšit na akce pod širým nebem, které se chystají na letní scéně.

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví ŠkwořiSOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

středa, 14. března 2012, 12:06Milovníci tvrdé muziky si v pátek přijdou v budějckém KD Vltava na své při koncertě známé kapely...

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní showČokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

úterý, 13. března 2012, 13:52Café Klub Slavie si pro své příznivce připravil opět hudební lahůdku. Dvě populární Brňačky Adélu a...

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v pekloFOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

neděle, 11. března 2012, 16:36Jsou to opravdu zvířata! Populární jihočeská kapela Pub Animals zazářila při svém koncertu v nově...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o