Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

čtvrtek, 15. března 2012, 09:05

KD Slavie se stala útočištěm lidí všech věkových kategorií. Kulturní a zábavné vyžití tu nalezne jak čtyřleté dítě, tak jeho rodiče i prarodiče. Díky rozhodnutí rady města o rozšíření využití objektu Slavie znovu pro kulturu, vzdělávací projekty a společenské akce se nám tak architektonicky skvostná budova mění v lidem prospěšné útočiště před všedností a uspěchaností dnešního světa.

Kulturní památka KD Slavie začíná opět společensky žít. Z bývalé restaurace se stal útulný podnik jménem Café Klub Slavie, který Budějcká Drbna ráda navštěvuje, jelikož nabízí velice pestrý a originální program.

Dlouho nevyužívané prostory dřívější prodejny nábytku teď slouží nově vzniklému občanskému sdružení Ateliéru Kulisa. Sdružení vzniklo díky myšlence nabídnout smysluplné strávení volného času pro děti a mládež. Ve večerních hodinách pak slouží ateliéry ke kulturnímu i vzdělávacímu vyžití dospělým jedincům.

Harmonie těla, mysli a duše též můžete dosáhnout pod střechou jednoho z nejstarších městských kulturních domů ve Slavii, a to centru jógy, kde vás zasvětí do systémů relaxačních, meditačních, dechových a fyzických technik. Jóga v denním životě je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie.

Občanské sdružení Akademický klub třetího věku Aktiv je další institucí, kterou si Slavie vzala pod svá ochranná křídla. Aktiv sdružuje  občany starší 50 let, invalidní a seniory, kteří se chtějí aktivně zapojit do vzdělávacích, společenských, zájmových  a kulturních akcí.

Velký sál KD Slavie také kulturně vzkvétá. Hostí na svém pódiu různé divadelní spolky či hudební lahůdky nejen českého původu za podpory a spolupráce Jihočeského divadla. Sál je možné využít také pro ples, besídku, firemní večírek nebo promoci.

Dále se bude v prostorách bývalého Martys clubu otvírat jazzový klub, jak už vás Budějcká Drbna informovala. Dále se pak chystají zkušebny pro hudebníky ve sklepeních domu, které prošly celkovou revitalizací a již v dubnu se budeme moci těšit na akce pod širým nebem, které se chystají na letní scéně.

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o