Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Chcete ještě vidět sokolskou výstavu? Tak si pospěšte!

čtvrtek, 7. června 2012, 19:56

Budějčáci mají ještě do soboty poslední možnost vidět mimořádnou výstavu Sokol na jihu Čech, která je naistalována v Radniční výstavní síni na náměstí Přemysla Otakara II.

Letošní rok slaví nejstarší český tělocvičný spolek Sokol stopadesáté výročí  založení, a to nejenom u nás, ale téměř po celém světě.

V Praze roku 1962 se ustanovila první Tělocvičná jednota Pražská, která o dva roky později dostala název Sokol Pražský. Mezi zakládajícími členy nalezneme jména významných osobností českých dějin, jako například Jana Nerudu, Vojtu Náprstka, Karolínu Světlou nebo prvního náčelníka dr. Miroslava Tyrše.

Autory budějcké výstavy je Milada Pospíšilová a Ing. Zuzana Sekalová, které výstavu připravily za spolupráce Magistrátu města České Budějovice a odboru kultury a cestovního ruchu.

Můžete si zde prohlédnout různé sokolské artefakty, odznaky či vlajky. Samozřejmě nechybí ani velké množství dobových fotografií, na kterých je možné identifikovat i některé ze svých známých či příbuzných.

„Přišla jsem se podívat, protože je tady na fotografii vyobrazena moje babička Marie Nováková,“ sdělila Budějcké Drbně Anežka Nováková.

Výstava Sokolu na radniciVýstava je nainstalována v radniční výstavní síniOblečení, na které si jistě všichni vzpomínajíVýstava SokoluÚspěchy sokolů ve sporu dokazuje mnoho oceněníSokolové slaví stopadesát let vzniku výstavouNa výstavě je k vidění třeba nejstarší členka SokolaFotografie členů SokoluMůžete si také prohlédnout různé sokolské artefakty

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o