Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Chvilka poezie ve Slavii s překladatelem Shakespeara

čtvrtek, 8. března 2012, 07:34

Týden neklidu vystřídal v Českých Budějovicích týden oslav u příležitosti dvacátého výročí Jihočeské univerzity.

Fakulty pořádají nejrůznější akce a prezentují se veřejnosti. Na filozofické fakultě JČU působí nejznámější český i světový překladatel Shakespeara Martin Hilský.

Při příležitosti oslav se v Café Klubu Slavie uskutečnil pořad, kde profesor Hilský četl a komentoval sonety, jež sám přeložil.

Jako hudební doprovod pořadem provázel skladatel a šansoniér Daniel Dobiáš, který zhudebnil už šedesát dva Shakespearových sonetů. „Tyto pořady děláme již deset let. Baví mě na tom především spojení hudby a krásných slov sonetů, které si o zhudebnění žádají,“ říká Martin Hilský.

Jeho přednášky na filozofické fakultě jsou velice oblíbené a vždy jsou přednáškové sály zaplněné. Ani středeční akce ve Slavii nebyla výjimkou. Kavárna byla zcela naplněná a Martin Hilský, jehož projev je velice kultivovaný a zároveň vtipný, sklidil velký úspěch zakončený dlouhým potleskem.

Foto: www.mladazena.cz

Napsala Šárka Kotzinová

Kam dál?

Nepředvídatelné představení dvou umělců plné překvapeníNepředvídatelné představení dvou umělců plné překvapení

Nepředvídatelné představení dvou umělců plné překvapení

středa, 7. března 2012, 16:00Hra světel, zvuků a stínů, která během sobotního večera vznikla z produkce Petra Nikla a Ondřeje...

Oslavte svátek MDŽ s folkovou kapelou NezmařiOslavte svátek MDŽ s folkovou kapelou Nezmaři

Oslavte svátek MDŽ s folkovou kapelou Nezmaři

středa, 7. března 2012, 07:31Příznivci folkových písniček budou mít ve čtvrtek 8. března možnost přijít do budějckého klubu...

Kostel vydal na stěnách svědectví z minulých dobKostel vydal na stěnách svědectví z minulých dob

Kostel vydal na stěnách svědectví z minulých dob

úterý, 6. března 2012, 07:50Památkáři si připsali další cenný skalp. Restaurátoři totiž našli nové fresky v kostele sv. Jana...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o