Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Čínští artisté roztleskali Budvar Arénu

úterý, 25. března 2014, 19:03

Když se řekne cirkus, mnohým z nás se vybaví mříže s tygry a lvy, koně, artisté na lanech a další pozoruhodní lidé kočující od města k městu. Čínský národní cirkus ale v neděli večer překvapil Budějčáky svou výjimečností.

V dnešní době se stávají populárnějšími takzvané nové cirkusy bez zvířat, které připomínají divadelní vystoupení. Představení jsou postavena na příběhu, při kterém artisté předvádějí neuvěřitelné akrobatické kousky.

„Bylo to zajímavé, ale čekal jsem něco trochu jiného, jako artisty na lanech a podobně. Když jsme přišli a viděl jsem připravené pódium, tak mě to trochu zarazilo. Také sezení na židlích na ledě nebylo moc příjemné. Přišlo mi, že se toto představení do Budvar Arény bohužel nehodí, ale výkony artistů byly opravdu neuvěřitelné,“ komentoval představení jeden z diváků Lubor Mráz.

Čínský národní cirkus letos slaví 25. výročí svého vzniku a vydal se tak na evropské turné s novým programem nazvaným Shanghai Nights. Jednotlivá vystoupení propojuje vždy příběh, který se váže k této asijské zemi.

Letos se nechala choreografka Sun Qing Qing inspirovat vyprávěním své babičky, která zažila Šanghaj v polovině 20. století, kdy se stala nejlidnatějším a rychle se rozvíjejícím čínským městem, kde se mísily různé kultury a národnosti.

Představení proto bylo zasazené do jednoho ze šanghajských barů, kde se odehrávají strhující akrobatické a žonglérské kousky, které u nás nejsou jen tak k vidění. Čínské akrobatické umění stojí na tradici starší 2000 let.

„Nejvíc mě asi zaujaly artistky na prodloužených monokolech, které ve výšce tří až čtyř metrů dokázaly nejenom ovládat vratké kolo, ale i házet a chytat misky. Neuvěřitelné, co někteří lidé dokážou,“ obdivovala Lenka Vejdělková.

Dechberoucí představení na monokolechŽonglérské dovednosti kouzlily úsměvy na rtech divákůAkrobaté vyráželi dech svou multifunkčnostíKomická vystoupení, která sklízela obdivUmělce doprovázela svižná barová hudbaPříběh ze Šanghaje začíná soustředěnímTradiční těžké květináčePředstavení v šanghajském baruStabilita je základ všeho

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o