Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Co se dělo v Budějcích na prvního máje?

středa, 2. května 2012, 12:46

Pokud jste o prvním květnovém dni neměli čas brouzdat po městě a užít si další slunečný majálesový den, tak to vůbec nevadí. Budějcká Drbna to udělala a přináší vám krátký report, kde všude byla.

O tom, že Majáles není jen o hudbě a divadlu, svědčil úterní program, kde si na své přišli i sportovní nadšenci. Na Sokolském ostrově se v půl čtvrté uskutečnila bikerská exhibice. Neuvěřitelné skoky předvedli Zbyněk Bahula, Kuba Danovič, Milan Pouzar a Richard Tuš.

Po tvrdých skocích přišla něžnější část programu. Hell´s Cheerleadersje skupina dívek, která provozuje poměrně nový sport spojující prvky tance, akrobacie, pyramid, pokřiků a speciálních skoků do zajímavé a velmi efektní kompozice. Hell´s byly založeny v září 2010 jako součást oddílu amerického fotbalu Budweis Helboys.

Po jejich vystoupení se návštěvníci Sokoláku mohli sami zapojit a zahrát si frisbee s profesionálním budějckým týmem 3SB, zatančit si zumbu, nebo si zacvičit jógu.

Po celém městě v tu samou dobu probíhal Studentský jam, kde se své fanoušky snažili ulovit studenti budějckých středních škol a získat tak hlasy pro svou školu. Tato vystoupení zahrnovala divadlo, tanec, hudbu, ale i chemické pokusy a pár podařených výbuchů.

Komu bylo venku příliš horko, mohl zajít do Slavie na Ozvěny Prague Short Film Fest, kde se promítalo sedm krátkých dokumentárních filmů. Pokud bylo dost intelektuálna, stačilo sejít dolů do Café Klubu Slavie, kde probíhal folkový večer, na němž vystoupil například folkový kytarista a zpěvák Šrája. Na jeho písničky se dokonce vytvořil i kotel a návštěvníci to před pódiem pěkně rozpogovali.

„Když jsem přemýšlel, co řeknu, až se mě někdo zeptá, co je můj hudební sen, budou to jednoznačně lidé pogující na mou muziku,“ smál se sám Šrája. Po něm vystoupil pražský písničkář Sunbeam, jehož hudba by se dala popsat jako akustický grunge.

Večer od desíti hodin se pak na náplavce u Dlouhého mostu mohli návštěvníci těšit z autokina pod širým nebem. Prvomájová romantika to ale tak docela nebyla. Promítal se totiž film Klub rváčů.

Bikerská exhibice na SokolákuFreerunové představení Budweis jumpersTým Hell´s CheerleadersO zaplnění míst na sezení se postaral ŠrájaDíky letnímu počasí byl Sokolský ostrov solidně zaplněnLetní počasí přilákalo mnoho slečenPříprava na večerní autokinoVystoupení Sunbeama v Café Klubu SlavieSvé umění na kole předvádí Zdeněk Bahula

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o