Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

úterý, 13. března 2012, 13:52

Café Klub Slavie si pro své příznivce připravil opět hudební lahůdku. Dvě populární Brňačky Adélu a Zuzanu, které skrze hudbu a slova vyjadřují svůj zdravě sebevědomý a upřímný pohled na svět.

Čokovoko vystoupí v pátek 16. března od devíti hodin večer v Café Klubu Slavie. Ti, jež holky znají, jistě ví, co od jejich vystoupení mohou čekat. Pro ty, co koncert Čokovoko ještě nezažili, má Budějcká Drbna pár informací.

Holky se sešly před šesti lety na jedné chatě, z nudy začaly házet verše a tak se jim to celé zalíbilo, až z toho vznikla kapela Čokovoko. Více o nich a celé historii založení skupiny si můžete poslechnout v televizní Show Jana Krause. Prvního dubna loňského roku jim vyšlo první hmatatelné CD s názvem Hudba.

Novinka navazuje na podomácku vyrobené a občas obměňované první album Best Of z let 2006 až 2008, jež je na webových stránkách kapely volně ke stažení. Produkce Hudby se ujal Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountineers.

„Chtěly jsme tam mít disco samply, za které nepůjdeme do vězení, tak jsme oslovily taťkovy kamarády z 80. let a Adélčina strejdu – prostě všechny, kdo kdy měl skupinu v naší čtvrti,“ říkají Čokovoko, jejichž vystoupení bývají nezapomenutelným zážitkem. Holky se navlíkají do bizardních oblečků a předvádí různé taneční kreace.

Dnešní Čokovoko rovná se permanentní frontální útok nečekaných slovních spojení a hříček, všemožných narážek, alegorických odkazů a vynalézavých metafor. Nové songy jsou hravé, zábavné a přitom zároveň sžíravě kousavé, jdoucí pokaždé až na samotnou dřeň daného tématu – a mnohdy i hluboko pod ní. Veskrze pozitivní dojmy jen umocňují třeba i vtipně a invenčně použité samply z písní natolik protikladných, ale v obou případech brněnských, skupin, jako jsou Synkopy 61 a Odvážní bobříci. Obecně lze konstatovat, že hudební podklady tu jsou nesrovnatelně barevnější a nápaditější než na z mého pohledu neslaném nemastném, respektive až přespříliš amatérském debutu. Závěr je tudíž jednoznačný: tohle je nade vši pochybnost jedna z domácích desek roku 2011!“ hodnotí nové CD Čokovoko producent Petr Korál.

Foto: www.karaoketexty.cz

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v pekloFOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

neděle, 11. března 2012, 16:36Jsou to opravdu zvířata! Populární jihočeská kapela Pub Animals zazářila při svém koncertu v nově...

Planá zve na sobotní řádění masek a vepřové hodyPlaná zve na sobotní řádění masek a vepřové hody

Planá zve na sobotní řádění masek a vepřové hody

pátek, 9. března 2012, 14:36Hledáte inspiraci, co podniknout o víkendu? Nechte se pozvat do Plané u Budějc, kde bude v sobotu...

Párty okořeněná koncertem Jana Budaře slavila úspěchPárty okořeněná koncertem Jana Budaře slavila úspěch

Párty okořeněná koncertem Jana Budaře slavila úspěch

pátek, 9. března 2012, 13:32Minulou sobotu se v Mighty Baru Velbloud uskutečnila retro párty Vzpomínka na staré časy. O dobrou...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o