Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Den architektury osloví i Jihočechy

sobota, 5. října 2013, 08:15

České Budějovice ale i další čtyřicítka měst zaznamenají o víkendu třetí ročník festivalu Den architektury, který plynule naváže na dvě předchozí úspěšné akce. Těch se zúčastnilo více než šest tisíc návštěvníků.

V Budějcích proběhne při této příležitosti komentovaná prohlídka několika projektů vzniklých pod taktovkou architektonického studia ATELIER A8000, které stojí například za vznikem multifunkčního pavilonu T na českobudějovickém výstavišti.

Prohlídka bude zahájena v neděli v 15 hodin před budovou ČSOB na Lannově třídě. Od 18 hodin pak proběhne v Domě umění přednáška CBArchitektura na téma architektonické soutěže v Českých Budějovicích.

Jihočechy by mohl zajímat také program v Písku. Už dnes se budete moci projít společně s architekty Petrem Leškem a Martinem Zborníkem a pohovořit na téma 'řeka Otava a její potenciál pro město Písek'. Procházka s možností diskuze začne ve 14 hodin nad elektrárnou u Václavského jezu.

Písečtí architekti přispějí k tomuto dni i workshopem, návštěvníky totiž zapojí do tvorby územního plánu. Pomocí interaktivní hry 'Máme plán' seznámí architekt Petr Klápště laickou veřejnost se vznikem tohoto strategického dokumentu. Workshop se koná v sobotu od 17 hodin v prostorách písecké Sladovny.

Foto: ATELIER A8000

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o