Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Den v Budvaru nabídl smršť strhujících koncertů

neděle, 21. září 2014, 11:35

Přehlídka legend. Těmito slovy by se dal shrnout Den v Budvaru, který se uskutečnil v sobotu 20. září a opět přitáhl davy lidí. Počasí přálo (až na několik výjimek), pivo teklo proudem, nálada byla uvolňující a atmosféra v kotli elektrizující. Letošní Den v Budvaru byl zkrátka jedním z nejsilnějších ročníků!

Organizátoři neponechali nic náhodě a sáhli po osvědčených a hlavně kvalitních jménech, které sice probouzejí nostalgii, ale stále mají co říct. Řeč je například o melancholickém Oceánu, kultovních BSP či rockovém souboru Milana Schelingera. Třešničkou na dortu pak samozřejmě byla nejoblíbenější tuzemská zpěvačka Lucie Bílá.

Pozitivním faktem ale bylo, že pořadatelé dali prostor i mladé krvi, která své starší a slavnější protějšky skvěle doplnila. Těmto kapelám patřila hlavně druhá stage - Pardál scéna, která sice nebyla tak velká, ale paradoxně působila sympatičtěji a vizuálně přitažlivěji.

Zaburáceli zde například místní Menhir či klatovští Trautenberk, kteří jsou jednoznačně novou hvězdičkou tuzemské rockové scény. Dobře promyšlená image, vtipné texty, sympatické vystupování a energická muzika, která sice není žádným vrcholem progrese, ale dokáže strhnout. Postupně zaplňující se areál byl důkazem toho, že o Trautenberku ještě pořádně uslyšíme!

A jak je možné, že Trautenberk pochází z Klatov? „Před lety se rozhodl, že se přestěhuje z Krakonoš do Bavor. Cestou jsme však u Klatov píchli dvoukolák a už jsme tam zůstali,“ vysvětlil jeden ze zpěváků.

Po dramaturgické stránce tedy nebylo festivalu co vytknout. Slabinou podobných akcí bývá zvuk, ale i ten byl naštěstí na vysoké úrovni. Stejně tak celková organizace, kdy všechno šlapalo jak má.

„Pro mě jednoznačně nejlepší Den v Budvaru. Obrovský skok oproti minulému ročníku, který mi nesedl, respektive nabídka interpretů nebyla nic pro mě,“ rekapituloval jeden z návštěvníků, který si užil hlavně BSP. „Skutečně strhující! Měli by konečně natočit novou desku... Ale Michal Pavlíček oživuje Stromboli, takže si myslím, že pro něj budou prioritou spíš oni.“

Kdo si chtěl od muziky odpočinout, mohl posedět ve stanech mimo obě scény. Kdo naopak chtěl maximální hudební nálož, mohl přebíhat poměrně krátkou vzdálenost z jedné stage na druhou. Program byl koncipovaný tak, že se většinou alespoň na jedné scéně hrálo.

Diskutovaným tématem bylo placené vstupné, které leckoho odradilo už vloni. Kdo ale zažil ročník 2011, který byl zdarma a navštívilo ho zhruba 20 tisíc lidí, musel zavedení vstupného kvitovat. Na festivalu bylo plno lidí, ale už nehrozily nepříjemné tlačenice a nekonečně fronty na pivo, které před lety otrávily nejednoho fanouška. A vzhledem k nabídce hvězdných jmen bylo 150 korun (v předprodeji dokonce jen 130 korun) skutečně vstupem více než symbolickým.

U2 Revival

Den v Budvaru 2014

neděle, 21. září 2014, 11:31

BSPU2 RevivalFanoušciOceánFanoušciMenhir

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o