Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Déšť první den festivalu pouličního umění nepřekazil

čtvrtek, 26. června 2014, 20:43

Vracíte se domů z práce a ulice, kterými procházíte, jsou najednou veselejší? Hraje se v nich divadlo, zní tóny dobré hudby a vy se jako ostatní zastavíte a vychutnáváte si příjemnou atmosféru? Jestli ano, tak se ocitáte na již čtvrtém ročníku Buskers festu, který se koná v centru Budějc.

Středeční počasí pouličnímu umění zrovna moc nepřálo, avšak pořadatelé zareagovali velmi rychle a kapely tak získaly útočiště v různých klubech či jiných prostorách.

Divadlo Kvelb, které bavilo malé i velké na Piaristickém náměstí, ještě stihlo hezké počasí. Na rozdíl od něho kapela Vehicle Club Band musela utéct z Panské ulice do Café Hostelu, který se stal zázemím i pro další hudebníky.

Budějcká Drbna si tam poslechla libé hlasy skupiny Pšt..?!, pobavila se u hudebního vystoupení Láďa Baďa Latka a oddechla si při hraní kapely Votvíráci.

„Je škoda, že se počasí takhle pokazilo, přece jenom hraní na ulici má jinou atmosféru, ale i tak je fajn, že se celá akce kvůli tomu nezrušila. Jen lidí je tu docela málo, snad jich večer bude víc,“ řekl Jaroslav Štětina v Music clubu Fabrika, který poskytl prostory hudebníkům, kteří měli vystupovat na Lannově třídě.

Umělci z Piaristického náměstí se přesunuli se svým programem do Horké Vany, kde Budějcká Drbna zastihla zrovna divadlo v podání žáků z osmé třídy waldorfské školy. Ti hráli komedii Měšťák šlechticem od Moliéra.

Při cestě domů Drbna potkala ještě dva hudebníky, kteří energicky hráli na kytaru a housle u Prioru. Buskers fest nabídne program ještě během celého pátečního dne.

U Café hostelu se hrálo nejdřív venku. Déšt pak zahnal skupinu pod střechu

Buskers fest 2014

čtvrtek, 26. června 2014, 20:30

MC Fabrika poskytla útočiště i kapele Never Been 2 JamaicaLidem se hraní skupiny Vehicle Club Band líbiloVotvíráci se připravují na své vystoupení

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochodČesko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Dnes, 09:13V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o