Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Divadlo Járy Cimrmana zahrálo České nebe bez Svěráka

středa, 3. července 2013, 14:11

Jan Amos Komenský, Jan Žižka, Karel Havlíček Borovský, svatý Václav, Praotec Čech nebo Babička. Že vám tato jména něco říkají? Uhádli jste správně, jsou to hlavní postavy hry Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka a fiktivního českého vynálezce Járy Cimrmana.

Stejně jako většina ostatních představení je i České nebe, které mohli minulý týden vidět návštěvníci budějckého DK Metropol, složeno ze dvou částí. Představení začalo sérií odborných referátů týkajících se života a díla Járy Cimrmana - nalezení nové hry, Cimrmanova živá kopírka, o životě Maršála Radeckého či o Rukopisech královédvorském a zelenohorském.

„Tentokrát mě ty referáty trochu nudily. Moc informací najednou a málo srandy,“ vyjádřila se k první části Hana Bartíková.

Po přestávce došlo na vlastní hru, která diváky uvedla do nebe, kde zasedá česká nebeská komise v době první světové války. Tu řídí svatý Václav, kterého ztvárnil Petr Brukner, a rozšiřuje ji ze tří na šest členů. Na pódiu tak postupně byli k vidění herci slavných jmen jako Jan Hraběta, Jaroslav Weigel, Václav Kotek, Miloň Čepelka či Marek Šimon jako Babička.

„Hra je geniální, strašně jsem se nasmála. Skvělé herecké výkony, jen jsem se těšila na Svěráka a ten bohužel nepřijel,“ komentovala druhou část představení Jana Spáčilová.

Že se hra České nebe líbila, potvrdil i veliký závěrečný aplaus a povstání diváků ze sedaček.

O den později vystoupilo Divadlo Járy Cimrmana v Metropolu ještě jednou, tentokrát s hrou Švestka. A Zdeněk Svěrák už ve čtvrtek na pódiu nechyběl.

Sportem ku zdraví

České nebe v podání Divadla Járy Cimrmana

středa, 3. července 2013, 14:02

Do české nebeské komise vstupuje Genadij Rumlena jako K. H. BorovskýDivadelní sál Metropolu byl vyprodanýJan Hraběta a Marek Šimon

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o