Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Divadlo Járy Cimrmana zahrálo České nebe bez Svěráka

středa, 3. července 2013, 14:11

Jan Amos Komenský, Jan Žižka, Karel Havlíček Borovský, svatý Václav, Praotec Čech nebo Babička. Že vám tato jména něco říkají? Uhádli jste správně, jsou to hlavní postavy hry Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka a fiktivního českého vynálezce Járy Cimrmana.

Stejně jako většina ostatních představení je i České nebe, které mohli minulý týden vidět návštěvníci budějckého DK Metropol, složeno ze dvou částí. Představení začalo sérií odborných referátů týkajících se života a díla Járy Cimrmana - nalezení nové hry, Cimrmanova živá kopírka, o životě Maršála Radeckého či o Rukopisech královédvorském a zelenohorském.

„Tentokrát mě ty referáty trochu nudily. Moc informací najednou a málo srandy,“ vyjádřila se k první části Hana Bartíková.

Po přestávce došlo na vlastní hru, která diváky uvedla do nebe, kde zasedá česká nebeská komise v době první světové války. Tu řídí svatý Václav, kterého ztvárnil Petr Brukner, a rozšiřuje ji ze tří na šest členů. Na pódiu tak postupně byli k vidění herci slavných jmen jako Jan Hraběta, Jaroslav Weigel, Václav Kotek, Miloň Čepelka či Marek Šimon jako Babička.

„Hra je geniální, strašně jsem se nasmála. Skvělé herecké výkony, jen jsem se těšila na Svěráka a ten bohužel nepřijel,“ komentovala druhou část představení Jana Spáčilová.

Že se hra České nebe líbila, potvrdil i veliký závěrečný aplaus a povstání diváků ze sedaček.

O den později vystoupilo Divadlo Járy Cimrmana v Metropolu ještě jednou, tentokrát s hrou Švestka. A Zdeněk Svěrák už ve čtvrtek na pódiu nechyběl.

Sportem ku zdraví

České nebe v podání Divadla Járy Cimrmana

středa, 3. července 2013, 14:02

Do české nebeské komise vstupuje Genadij Rumlena jako K. H. BorovskýDivadelní sál Metropolu byl vyprodanýJan Hraběta a Marek Šimon

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o