Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DK Slavie bude v pátek patřit milovníkům moldavského vína

pondělí, 7. listopadu 2011, 09:03

Organizátoři zvou v pátek 11. listopadu návštěvníky do budějckého DK Slavie na ochutnávku moldavských vín. Akce je součástí Týdne moldavských vín v ČR, řekl jeden z organizátorů Karel Kolínský.

V rámci Týdne moldavských vín v ČR návštěvníci za doprovodu moldavské hudby zdarma vychutnají ty největší poklady z dlouholeté tradice moldavského vinařství.

"Již druhý ročník Týdne moldavských vín v ČR začne už ve středu 9. Listopadu v Národním domě na Vinohradech v Praze. Festival moldavského vína se koná pod záštitou ministra zemědělství Moldavské republiky a mimořádného a zplnomocněného velvyslance Moldavské republiky v České republice Štefana Gordy," řekl Kolínský.

Letos se tato přehlídka moldavských vín, šumivých vín a divinů (moldavský název koňaku) uskuteční kromě Prahy i v jihočeských městech, v Táboře dne 10. listopadu 2011 od 16.00 v kulturním domě Střelnice a 11. listopadu 2011 od 17.00 i v kulturním domě Slavie v Českých Budějovicích. Týden moldavských vín bude zakončen 12. listopadu od 14.00 v nově otevřeném sále hotelu Smrčina v Horní Plané na Českokrumlovsku.

Kromě degustace vynikajících moldavských vín se mohou návštěvníci seznámit s Moldávií a jejími vinicemi na filmovém plátně. Uvidí i záběry z prezentací řady kombinátů, mohou obdivovat unikátní sklepy kombinátu Crikova, které jsou v hloubce až 90 metrů, mají délku více než 100 kilometrů a ve svých útrobách skrývají milióny kvalitního vína.

Z reproduktorů bude degustaci doprovázet moldavská hudba, včetně melodií jednoho z nejlepších světových virtuosů ve hře na Panovu flétnu, národního umělce Moldavské republiky Konstantina Moskviče, doprovázeného vynikajícím moldavským houslistou Olegem Vitliucem a hráčem na akordeon Mihajlem Sorocanem.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o