Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Do divadla plynou další miliony z městské kasy

úterý, 5. listopadu 2013, 08:14

Návštěvníci Jihočeského divadla se mohou v sezoně 2014/2015 dočkají několika novinek - studiové scény, odpočinkové zóny s bufetem, pokladny i sociálního zázemí. Vzniknou v sousední budově, kterou město před lety i s pozemky koupilo od restituentů za téměř 16,5 milionu korun.

Teď začala její dlouho plánovaná rekonstrukce. Zřizovatel, tedy Statutární město České Budějovice, za ni zaplatí téměř 30 milionů korun.

„Stavební úpravy se týkají především přilehlé restituované budovy, ve které byla doposud umístěna divadelní pokladna, zasedací místnost (bývalý divadelní klub), kanceláře obchodního útvaru a v neposlední řadě bufet propojený s foyer divadla,“ vysvětlila vedoucí obchodního oddělení Jihočeského divadla Věra Ernstová.

Od pondělí je proto pokladna divadla včetně kanceláře předplatného přemístěna do rohové části budovy se vstupem ze Zátkova nábřeží. Divadelní bufet ve foyeru divadla je přesunut o patro výše k protilehlému schodišti, kanceláře obchodního oddělení jsou pro následující období rekonstrukce přesunuty do přízemních prostor budovy Široká 2.

„V příštím roce se návštěvníci mohou těšit na novou studiovou scénu s kapacitou do stovky diváků, která bude domácími divadelními soubory využívána nejen jako hrací prostor nových inscenací, ale poslouží také jako zkušebna s více možnostmi využití prostoru,“ upřesnila Ernstová.

Ke zvýšení komfortu diváků přispěje také nová odpočinková zóna a bufet, které budou v porovnání s těmi stávajícími prostornější a pohodlnější.

Další změnou, kterou s sebou rekonstrukce přinese, je přemístění pokladny přímo do hlavní budovy a také vznik didaktického centra. Nově vzniklá studovna v prostorách původní zasedací místnosti bude vybavena mimo jiné i projekční technikou a bude možné si ji pronajmout například za účelem přednášek či besed.

Bude tam také umístěn veřejnosti přístupný archiv Jihočeského divadla zahrnující nejen fotodokumentaci a videozáznamy divadelních představení, ale také dochované originály či elektronické kopie tiskovin vydávaných za účelem prezentace divadla i jednotlivých představení.

Zdroj: ČTK
Foto: Václav Rypl

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

neděle, 18. srpna 2019, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o