Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dokud je život, je i naděje. Snímek Teorie všeho rozplakal účastnice Dámské jízdy

neděle, 22. února 2015, 15:40

I přesto, že multikino praská ve švech díky novému snímku Padesát odstínů šedi, se sál, kde se odehrála Dámská jízda, naplnil. Ženy si tuto akci tak oblíbily, že na ni chodí pravidelně, aniž by moc přemýšlely nad filmem, který se bude promítat. Tentokrát je dojmulo romantické drama Teorie všeho, která vypráví o životě Stephena Hawkinga.

Než se rozzářilo filmové plátno, proběhla ještě zážitková přednáška o cvičební pomůcce, kterou představil pozvaný masér. Ženy i přítomní muži si ji mohli sami vyzkoušet. Host svým poutavým vyprávěním nadchnul všechny přítomné v sále, jejich nadšení však opadlo, když zjistili cenu těchto dvou kroužků.

„Zajímalo by mě, co na plastové trubce s kovovými kuličkami stojí sto euro,“ komentoval Honza Zídek, který se na Dámské jízdě objevil zcela náhodně. Zaujal ho film o jednom z nejznámějších vědců vůbec. Že se promítá v sále plném žen s doprovodným programem a losováním o ceny, ho překvapilo.

Teorie všeho slibovala převyprávění neuvěřitelného příběhu jedné z nejgeniálnějších hlav naší planety, Stephena Hawkinga, lukasiánského profesora matematiky na Univerzitě v Cambridgi. Na místo toho jsme si prožili příběh plný lásky, obětavosti a neuvěřitelné síly jeho manželky Jane. Ženám tento fakt jistě nevadil, dojemný příběh je několikrát rozvzdychal i rozplakal, ale pánové, kteří se těšili na životopisný film o kvantovém fyzikovi, mohli být trochu zklamáni.

Neuvěřitelný výkon podal ve snímku herec Eddie Redmayne, který je nejenom Stephenovi podobný, ale působí i dojmem, že to je jeho vlastní životní příběh, že není herec, ale skutečný Hawking. Jane ztvárnila krásná Felicity Jones, která svým vzezřením působí velmi křehce. O to víc jí sedla role obětavé manželky, která stojí při člověku, kterého miluje a pere se s jeho zákeřnou nemocí, jenž ho postupem času přiváže na invalidní vozík a zbaví ho i schopnosti mluvit.

Jak doopravdy vypadal život neustále žijícího váženého vědce, kterému byla stanovena diagnóza amyotrofická laterální skleróza a dány dva roky života v počátcích jeho studia na Oxfordu v roce 1965, o všechno se mu honilo hlavou, nebo čím se proslavil, se ze snímku sice nedozvíte, ale rozhodně vás navnadí na to, si o něm něco zjistit, případě si přečíst některou z jeho zajímavých prací.

Další Dámská jízda se rozjede 10. března od 19 hodin a těšit se můžete na nový český film na motivy románu od Michala Viewegha Vybíjená.

Cvičební pomůcky kolovaly kinemDámská jízda v CineStaru (2)Dámskou jízdu uváděla paní ředitelka Svatava KopečkováDámskou tašku vyhrál mužNa únorové Dámské jízdě se cvičilo

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o