Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dům U Beránka patřil kimonům, sushi a bonsajím

pondělí, 28. května 2012, 12:24

V domě U Beránka bylo o víkendu živo, a to velice netradičně. Rodinný skautský oddíl Piškóti se rozhodl přinést do Českých Budějovic malou ochutnávku z bohaté japonské kultury.

Páteční program začal ukázkou japonského bojového umění, pokračoval přednáškou o bonsajových mistrech a workshopem. Všechny tři dny pak zakončily japonské filmy.

Program však nebyl jen pro dospělé. Na své si přišli i děti. Pavel Brožka tu pro ně sehrál čtyři japonské pohádky. Pro bojovnější nátury organizátoři připravili ukázku karate pro děti pod vedením zkušeného karatisty.

Japonské kulturní dny zkrátka zahrnovaly úplně vše, co se vám vybaví, když se řekne Japonsko. Návštěvníci se mohli nechat nalíčit a učesat ve stylu japonské image, vyrobit si ruční papír, poskládat si své origami nebo ochutnat tradiční sushi.

Pokud by měl někdo málo intelektuální zábavy, mohl si zajít na základy japonské gramatiky nebo ukázkovou hodinu japonštiny.

A jak se stalo, že se na jednom místě sešlo tolik odborníků přes Japonsko? „Letos pořádáme už druhý ročník. Japonská kultura je velice zajímavá a myslíme si, že může přitáhnout jak dospělé, tak děti. Většina z těch lidí, kteří to se na tom podílejí, jsou mí známí a kamarádi. Se sobotním programem nám pomáhala Česko-japonská společnost,“ říká Petra Pščolková, organizátorka Japonských kulturních dnů.

Za celé tři dny dorazilo do domu U Beránka kolem dvou tisíc návštěvníků. „To je o mnoho víc, než minulý ročník. Na příští léto plánujeme opět Japonsko. Rozhodovali jsme se mezi Afrikou nebo Španělskem, ale Španělské slavnosti pořádá někdo jiný a na Afriku jsme nesehnali moc kontaktů. Japonsko je navíc tak kulturně bohatá země, že bychom s ní vystačili na deset let dopředu,“ dodává mladá organizátorka ze skautského oddílu Piškóti.

Japonské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U BeránkaJaponské kulturní dny v domě U Beránka

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o