Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dva letní vlaky tento týden zamíří do stanice Zábava

úterý, 3. července 2012, 07:09

„Pozor, pozor, na letní kolej vjíždí vlak, který vás zaveze do stanice Zábava, připravte se k odjezdu, nastupujte...“ Hned dva vlaky, kterými se můžeme vydat za zábavou, hudbou i za historií, vyjedou v následujících dnech.

Ve středu 4. července bude vypraven zcela speciální vlak Nezmar Expres. Budějcká skupina Nezmaři i letos zve všechny na jízdu historickým parním vláčkem, který bude mít hlavní zástavku v Hůrkách.

Tam, přímo na nádraží, se bude konat koncert Nezmarů a po něm vláček odveze všechny hudbymilovné – nebo, přesněji nezmaromilovné – pasažéry zpět. Vláček odjíždí v 16.45 z Jindřichova Hradce a z Hůrek bude vyjíždět po koncertu ve 22.45 zpět do Jindřichova Hradce.

A na cestu z města a také na výlet za historií, tradicemi a zábavou se můžeme vydat hned den následující, ve čtvrtek 5. července. Jihočeské muzeum ve spolupráci s Českými drahami a Informačním centrem Borovany připravilo akci nazvanou Cesta z města aneb Za Janem Žižkou do Trocnova.

Speciální vlak vyjede z vlakového nádraží v Českých Budějovicích ve 12.38 hodin a zamíří do Trocnova, kde bude v areálu u Žižkova památníku připraven bohatý zábavný program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Krumlovských pištců, skupiny historického šermu Fedrfechtýři, Studio Dell´Arte s divadelní hrou Pražská defenestrace a country skupinu Weekend .Odjezd ze zastávky Radostice je v 18.38 hodin.

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o