Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dva letní vlaky tento týden zamíří do stanice Zábava

úterý, 3. července 2012, 07:09

„Pozor, pozor, na letní kolej vjíždí vlak, který vás zaveze do stanice Zábava, připravte se k odjezdu, nastupujte...“ Hned dva vlaky, kterými se můžeme vydat za zábavou, hudbou i za historií, vyjedou v následujících dnech.

Ve středu 4. července bude vypraven zcela speciální vlak Nezmar Expres. Budějcká skupina Nezmaři i letos zve všechny na jízdu historickým parním vláčkem, který bude mít hlavní zástavku v Hůrkách.

Tam, přímo na nádraží, se bude konat koncert Nezmarů a po něm vláček odveze všechny hudbymilovné – nebo, přesněji nezmaromilovné – pasažéry zpět. Vláček odjíždí v 16.45 z Jindřichova Hradce a z Hůrek bude vyjíždět po koncertu ve 22.45 zpět do Jindřichova Hradce.

A na cestu z města a také na výlet za historií, tradicemi a zábavou se můžeme vydat hned den následující, ve čtvrtek 5. července. Jihočeské muzeum ve spolupráci s Českými drahami a Informačním centrem Borovany připravilo akci nazvanou Cesta z města aneb Za Janem Žižkou do Trocnova.

Speciální vlak vyjede z vlakového nádraží v Českých Budějovicích ve 12.38 hodin a zamíří do Trocnova, kde bude v areálu u Žižkova památníku připraven bohatý zábavný program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Krumlovských pištců, skupiny historického šermu Fedrfechtýři, Studio Dell´Arte s divadelní hrou Pražská defenestrace a country skupinu Weekend .Odjezd ze zastávky Radostice je v 18.38 hodin.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o