Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Festival "LETNÍ LETNÁ"? Například Saša Rašilov coby hudebník.

pondělí, 4. července 2011, 14:53

Nevíte jak strávit s dětmi následující dva volné dny? Máme pro vás bezva tip. Jedná se o netradičně pojatý festival s názvem "Letní Letná", který se koná na břehu lipenského jezera ve Frymburku. Na co vše se můžete těšit nám prozradil ředitel festivalu pan Jiří Turek.

Ten nám také objasnil v čem tkví netradičnost tohoto festivalu. Předně je to o propojení účinkujících s diváky a návštěvníky. Děti si např. mohou po loutkových představeních (út. začínají v 11.00 hod.Eliščiny pohádky, stř. 11.00 hod. Královská moudrost), vyzkoušet v zákulisí jak složité je loutky ovládat, popř. se pokusit nějakou tu loutku vyřezat.

Nebo se mohou vlastnoručně "poprat" s mýdlovými bublinami po představení Václava Strassera "Duhové bubliny" (út., stř. v 17.00 hod.). Mají možnost vyzkoušet si žonglování (škola cirkusového umění), diabolo, různé výtvarné činnosti, spolupráci s klaunem Bilbem ( stř. 15.00 hod.) a ještě mnohem více činností, které děti zaručeně pobaví.

A dospělí? Když už odhlédneme od skutečnosti, že se jejich děti na festivalu náramně baví a že je o ně dobře postaráno, mají možnost celodenně navštívit originální divadelní fotoateliér Vandy Hybnerové, kde si vyberou dobový kostým, který si podle svého načančají, vyfotí se v něm a odnesou si zapaspartovanou fotku domů. Všichni si také můžete si zajít do čajovny, dát si dobrou rybičku, nebo pivko.

To vše za hudebního doprovodu skupiny Saši Rašilova Galantní Jelen.

Každý večer, tedy i dnes v pondělí Psycho Reloaded. A co co že se vlastně jedná? Čtyřdílný cyklus loutkových představení, který je inspirovaný americkými horory a sci-fi filmy. 

Další zajímavostí je tzv. Chamre separé, tedy cca 4.minutová loutková představení pro jednoho diváka klíčovou dirkou. A to buď pohádka pro děti, nebo Erotický kabaret pro dospělé.

Dnes se ještě můžete těšit na Aničku Polívkovou v pořadu- Pan Padlý,Paní Vltavská a další Případy doktora Toureta + živá hudba.

Pan Jiří Turek za organizátory všechny srdečně zve a jenom pro pořádek si dovoluje upozornit, že vstupné je zdarma.

Napsal Hawky

Kam dál?

Tragická dopravní nehoda omezila provoz z Českých Budějovic na TáborTragická dopravní nehoda omezila provoz z Českých Budějovic na Tábor

Tragická dopravní nehoda omezila provoz z Českých Budějovic na Tábor

neděle, 3. července 2011, 13:46Tragická dopravní nehoda se v neděli před poledne stala u Ševětína na Českobudějovicku. Jeden...

Nezmaři zahrají pod hvězdamiNezmaři zahrají pod hvězdami

Nezmaři zahrají pod hvězdami

neděle, 3. července 2011, 11:41Koncert pod širým nebem si na začátek prázdnin pro své fanoušky přichystala českobudějovická...

Kinematograf bratří Čadíků se po roce vrací do Českých BudějovicKinematograf bratří Čadíků se po roce vrací do Českých Budějovic

Kinematograf bratří Čadíků se po roce vrací do Českých Budějovic

neděle, 3. července 2011, 00:30Známé maringotky a jedinečná atmosféra promítání v pojízdném kině – tak vypadá kinematograf bratří...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o