Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival na letní scéně zahájí audiovizuální kouzla

úterý, 16. července 2013, 20:03

Tento týden startuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie. A zahajuje ho asi nejzajímavější část, co se vizuálního vjemu týká.

Audiovizuální stage nabídne divákům vizuálně sladěný prostor, který připraví videoumělci ze seskupení Invert. Jde o vizuální skupinu zaměřenou na design scén, návrhy pódií, vizuál a především live Veejaying.

Invert založil na podzim roku 2011 Petr Popelka, alias vj zeroCube (zakladatel scénografického a vizuálního studia invisio.cz, který se tomuto oboru věnuje již patnáct let) a vj Ding. V portfóliu vizuální skupiny bychom našli festivaly jako Let It Roll, Therapy Sessions, Imagination festival či Pigfest.

„Scénografie je všechno kolem nás. Je to každodenní vizuální hra, která se děje vedle nás v právě probíhajícím čase, prostoru, vědomí. Termín scénografie se objevil v divadelnictví, nicméně dnes se s ním můžeme setkat právě při menších, ale i větších návrzích jak pro interiér, tak i pro exteriér. Jde především o ztvárnění myšlenek umělců do reality,“ vysvětluje vj zeroCube.

„V dnešní době frčí trend minimalisticky pojaté abstraktní projekce, respektive žádné střihy z filmů jako dělám já. Zabývám se pojetím celku, scénografií a novými možnostmi, jak zapojit do hry samotný světelný tok. Nemusí to být nutně jen projektory. Ke scéně patří i světelná technika. Musí však být dobře provedena. To moc lidí dnes neumí,“ dodal Petr Popelka.

Uvidíme... spíše, nechme se překvapit, co si pro nás letos kluci z Invertu připraví. Pokud vás toto umění zaujalo a byli jste se podívat nedávno například na náplavce u Dlouhého mostu, přijměte pozvání ke Slavii. Akce startuje již tento týden ve středu od 18 hodin.

Nejzajímavější poslechovou akcí bude rozhodně čtvrteční koncert taneční skupiny Take Death, což je čtveřice se společnou slabostí pro rock 'n' roll, country, kytary a elektronické mašinky.

Veškeré akce jsou bez vstupného. Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 23. 7., 30. 7., 20. 8. a 27. 8.

Napsal David Matějíček

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o