Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival na letní scéně zahájí audiovizuální kouzla

úterý, 16. července 2013, 20:03

Tento týden startuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie. A zahajuje ho asi nejzajímavější část, co se vizuálního vjemu týká.

Audiovizuální stage nabídne divákům vizuálně sladěný prostor, který připraví videoumělci ze seskupení Invert. Jde o vizuální skupinu zaměřenou na design scén, návrhy pódií, vizuál a především live Veejaying.

Invert založil na podzim roku 2011 Petr Popelka, alias vj zeroCube (zakladatel scénografického a vizuálního studia invisio.cz, který se tomuto oboru věnuje již patnáct let) a vj Ding. V portfóliu vizuální skupiny bychom našli festivaly jako Let It Roll, Therapy Sessions, Imagination festival či Pigfest.

„Scénografie je všechno kolem nás. Je to každodenní vizuální hra, která se děje vedle nás v právě probíhajícím čase, prostoru, vědomí. Termín scénografie se objevil v divadelnictví, nicméně dnes se s ním můžeme setkat právě při menších, ale i větších návrzích jak pro interiér, tak i pro exteriér. Jde především o ztvárnění myšlenek umělců do reality,“ vysvětluje vj zeroCube.

„V dnešní době frčí trend minimalisticky pojaté abstraktní projekce, respektive žádné střihy z filmů jako dělám já. Zabývám se pojetím celku, scénografií a novými možnostmi, jak zapojit do hry samotný světelný tok. Nemusí to být nutně jen projektory. Ke scéně patří i světelná technika. Musí však být dobře provedena. To moc lidí dnes neumí,“ dodal Petr Popelka.

Uvidíme... spíše, nechme se překvapit, co si pro nás letos kluci z Invertu připraví. Pokud vás toto umění zaujalo a byli jste se podívat nedávno například na náplavce u Dlouhého mostu, přijměte pozvání ke Slavii. Akce startuje již tento týden ve středu od 18 hodin.

Nejzajímavější poslechovou akcí bude rozhodně čtvrteční koncert taneční skupiny Take Death, což je čtveřice se společnou slabostí pro rock 'n' roll, country, kytary a elektronické mašinky.

Veškeré akce jsou bez vstupného. Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 23. 7., 30. 7., 20. 8. a 27. 8.

Napsal David Matějíček

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o