Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival Nohama na zemi se vrátil po roce do Budějc

čtvrtek, 11. října 2012, 16:31

Tento týden se toho v Budějcích děje opravdu hodně - univerzitní Votvírák, studentské párty a také festival Nohama na zemi. Na ten se ve středu vypravila i Budějcká Drbna. Festival se v jihočeské metropoli uskutečnil již potřetí. Letos organizátoři pozvali hudební skupiny Fast food orchestra, Tlustá Berta a další.

Nohama na zemi nese myšlenku přiblížení situace handicapovaných lidí těm zdravým. Toho se pořadatelé zhostili výborně, když návštěvníkům připravili bariérové bary, záchody, možnost vyzkoušet si chůzi bludištěm s bílou holí či jízdu na kolečkovém křesle přes překážky, s nimiž se vozíčkáři potýkají každý den.

Celý program byl zahájen v devět hodin ráno, kdy odstartoval půlden věnovaný dětem. Ty mohly vedle Sportovní haly strávit celé dopoledne u divadla, ukázek bojového umění judo či představení canisterapie.

Odpolední program začala ve dvě hodiny skupina The Duffs a návštěvníci se začali bavit. Následně se mohli těšit na pražskou kapelu Bezpatyboty, reggea zpěváka Colectiva z Českých Budějovic a všem známou kapelu Tlustá Berta a nakonec i zakončení skupinou Fast Food Orchestra.

Celým festivalem se nesla pohoda a hlavně myšlenka vybrat co nejvíce peněz pro Centrum Kaňka, které zvolilo zajímavý systém podpory dárců. Každý, kdo přispěl více než padesáti korunami, dostal VIP pásku oprávňujícího levnější nákup piva, čaje či medoviny.

Do sbírky tak přispívali jak jednotlivci, tak i celé skupiny, které si na festivalu zahrály. Už ve tři hodiny odpoledne, tedy nedlouho před odchodem Budějcké Drbny domů, bylo vybráno 3500 korun.

Celý den bylo hezké počasí. Večerní zimu pak každý roztancoval při vystoupení Tlusté Berty nebo na rychlé rytmy Fastfoodů.

Moderátor celé akce Miroslav LouženskýSvůj stánek tu měl také Odpad festPříspěvek od kapely The DuffsKapela The DuffsZkouška chůze s bílou holíO dobrovolné příspěvky se staraly krásné slečnyMartin Troup a Vojtěch Ostrý z kapely The DuffsBudějcký ColectivHudbu si užíval každý

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o