Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Film Křídla Vánoc vyprodal Dámskou jízdu

sobota, 16. listopadu 2013, 11:46

Téměř dva roky navštěvuje Budějcká Drbna akci pro ženy pořádanou multikinem CineStar a poprvé za tu dobu se jí stalo, že neměla kde zaparkovat. Taktéž předsálí bylo plné něžného pohlaví, které ochutnávalo a hodnotilo vánoční cukroví.

Poslední Dámská jízda letošního roku se nesla ve sladkém duchu vánočních radovánek. Svátečně nás naladila nejdříve rodina Milfaitova, která přijela popovídat o svých nejlepších marmeládách na světě, které dodává i na stůl britské královské rodině. Po bohaté tombole přišla na řadu předpremiéra nového českého filmu Karin Babinské Křídla Vánoc.

Příběh se odehrává ve vánočním čase v jednom velkém potravinovém řetězci, ve kterém čtyři hlavní postavy pracují. Každá z nich má nějaký svůj osobní příběh, který se záhy rozjede po vyslovení přání andělovi, který komunikuje skrze jednu z hlavních postav perfektně ztvárněnou Richardem Krajčem.

Optik Petr, Don Juan vdaných žen, žije v maringotce na opuštěném místě pouze s koněm. Jednoho večera si pořeže ruku a upadne venku ve sněhu do bezvědomí, kde se mu přihodí něco neobvyklého. Jakmile uchopí někoho za ruce a podívá se mu do očí, vidí všechny jeho nemoci a celý jeho životní příběh.

Je z toho v šoku, což mu neulehčují ani jeho tři přátelé Nina (Vica Kerekes), osamělá rebelka balící dárky ve stánku, Ráďa (David Novotný), manažer prodeje v hypermarketu - táta, manžel a tchán na plný úvazek, a Zajíc (Jakub Prachař), absolvent DAMU, toužící po roli u divadla, kterou nemůže sehnat, a tak v obchodě dělá šaška dětem.

Události nabírají spád. To, co si každý z nich přál, se začíná plnit, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. Bizarní scénky dohánějí divačky k smíchu a chvíli na to se kino ocitá v naprostém tichu a napětí, protože osobní příběhy hlavních postav rozhodně nejsou směné. Jsou plné samoty, strachu, hledání a toužení po něčem, co by je udělalo šťastnými.

Skvělé herecké výkony a příjemná hudba Richarda Krajča jen znásobují ústřední témata filmu, kterých najdeme hned několik. Nejdůležitější však je, že pokud si každý z nás něco upřímně přeje, tak se mu to splní, a to hlavně o Vánocích.

Losovalo se o spoustu cenJiž tradičně uváděla celou akci Adéla JirkalováVýherkyně obdržela dárkový poukaz od LindexuV předsálí bylo plnoBlanka odpovídala na otázky publikaŠťastné výherkyně přebíraly cenuSoutěž o nejlepší cukroví dámy bavilaKuchařka jako poslední výhraBlanka Milfaitová s rodinou povyprávěla o své marmeládě

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o