Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Film Křídla Vánoc vyprodal Dámskou jízdu

sobota, 16. listopadu 2013, 11:46

Téměř dva roky navštěvuje Budějcká Drbna akci pro ženy pořádanou multikinem CineStar a poprvé za tu dobu se jí stalo, že neměla kde zaparkovat. Taktéž předsálí bylo plné něžného pohlaví, které ochutnávalo a hodnotilo vánoční cukroví.

Poslední Dámská jízda letošního roku se nesla ve sladkém duchu vánočních radovánek. Svátečně nás naladila nejdříve rodina Milfaitova, která přijela popovídat o svých nejlepších marmeládách na světě, které dodává i na stůl britské královské rodině. Po bohaté tombole přišla na řadu předpremiéra nového českého filmu Karin Babinské Křídla Vánoc.

Příběh se odehrává ve vánočním čase v jednom velkém potravinovém řetězci, ve kterém čtyři hlavní postavy pracují. Každá z nich má nějaký svůj osobní příběh, který se záhy rozjede po vyslovení přání andělovi, který komunikuje skrze jednu z hlavních postav perfektně ztvárněnou Richardem Krajčem.

Optik Petr, Don Juan vdaných žen, žije v maringotce na opuštěném místě pouze s koněm. Jednoho večera si pořeže ruku a upadne venku ve sněhu do bezvědomí, kde se mu přihodí něco neobvyklého. Jakmile uchopí někoho za ruce a podívá se mu do očí, vidí všechny jeho nemoci a celý jeho životní příběh.

Je z toho v šoku, což mu neulehčují ani jeho tři přátelé Nina (Vica Kerekes), osamělá rebelka balící dárky ve stánku, Ráďa (David Novotný), manažer prodeje v hypermarketu - táta, manžel a tchán na plný úvazek, a Zajíc (Jakub Prachař), absolvent DAMU, toužící po roli u divadla, kterou nemůže sehnat, a tak v obchodě dělá šaška dětem.

Události nabírají spád. To, co si každý z nich přál, se začíná plnit, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. Bizarní scénky dohánějí divačky k smíchu a chvíli na to se kino ocitá v naprostém tichu a napětí, protože osobní příběhy hlavních postav rozhodně nejsou směné. Jsou plné samoty, strachu, hledání a toužení po něčem, co by je udělalo šťastnými.

Skvělé herecké výkony a příjemná hudba Richarda Krajča jen znásobují ústřední témata filmu, kterých najdeme hned několik. Nejdůležitější však je, že pokud si každý z nás něco upřímně přeje, tak se mu to splní, a to hlavně o Vánocích.

Losovalo se o spoustu cenJiž tradičně uváděla celou akci Adéla JirkalováVýherkyně obdržela dárkový poukaz od LindexuV předsálí bylo plnoBlanka odpovídala na otázky publikaŠťastné výherkyně přebíraly cenuSoutěž o nejlepší cukroví dámy bavilaKuchařka jako poslední výhraBlanka Milfaitová s rodinou povyprávěla o své marmeládě

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o