Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Film o budějckých vědcích měl prostor i na Ekofilmu

sobota, 4. října 2014, 12:53

Na několika filmových festivalech mohou během října vidět diváci dokumentární film o terénním výzkumu českobudějovických vědců a studentů Dobrodružství tropické ekologie. Momentálně snímek, který režírovala Kateřina Mikulcová, soutěží na prestižním festivalu Ekofilm.

40. ročník Ekofilmu odstartoval ve čtvrtek 2. října a skončí v neděli 5. října. Tentokrát se koná v Ostravě, Karviné a Českém Těšíně. Kromě samotných filmů opět nabízí zajímavé besedy s tvůrci a tak dále. Letos se na festival přihlásilo 222 filmů, přičemž návštěvníci jich mohou shlédnout 100. Dobrodružství tropické ekologie je jedním z nich.

O čem snímek je? Zachycuje, jak vědečtí pracovníci odhalují bohatství hmyzu a rostlin v tropických pralesech na Papui-Nové Guinei, kde před 18 lety založil profesor Vojtěch Novotný, pracovník Biologického centra Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity, výzkumnou stanici. Film mapuje každodenní práci vědců, přibližuje jejich život mezi tamními domorodci.

„Filmů by se tam mohlo natočit dalších deset, protože je to velmi zajímavá země s úžasnou přírodou a čeští vědci tam dělají celosvětově unikátní výzkum. Bez Biologického centra by film jen těžko vznikl, protože na Nové Guinei člověk potřebuje zasvěcené průvodce, a tím nám byl právě profesor Novotný. Rádi bychom se tam vrátili a natočili další filmy,“  řekla režisérka dokumentu Kateřina Mikulcová, se kterou v Ostravě proběhla v rámci Ekofilmu beseda.

Dobrodružství tropické ekologie bude k vidění také na festivalu Life Science v Praze (15. října) a festivalu Aljazeera Documentary Film festival v Kataru (23. - 26. října). Film je zároveň zařazen do sekce East Silver v rámci Dokumentárního festivalu Jihlava a Institutu dokumentárního filmu.

Foto: Press MFF EKOFILM

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o