Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Filmaři obsadili jihočeské památky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:00

Už v roce 1998 na sebe pořádně upozornil filmem Tenká červená linie. Ne že by do té doby ve své filmografii víc snímků neměl, ale tento psychologický opus se stal kultem a pro mnohé fanoušky vůbec tím nejsilnějším válečným filmem.

Do historie se ale Adrien Brody zapsal až o čtyři roky později, kdy ho Roman Polanski obsadil do geniálního dramatu z období holocaustu - Pianisty. Zrodila se nová a velmi respektovaná hvězda. A právě tento borec bude nyní natáčet na jihu Čech!

Jeho novým projektem je historický film Emperor, který vzniká pod rukama zkušeného režiséra Lee Tamahori. Filmaři už nyní pracují na českokrumlovském zámku a v půlce měsíce se přestěhují na zámek v Jindřichově Hradci.

Pokud se zrovna na tyto dvě památky chystáte, musíte počítat s omezeními. Až do 14. září je v Českém Krumlově zkrácena I. prohlídková trasa, čemuž odpovídá i upravené vstupné. Ve dnech 8. až 10. září bude zámecký areál dokonce zcela uzavřen.

V Jindřichově Hradci se omezení týká jen dvou dnů - 15. a 16. září, kdy bude státní hrad a zámek veřejnosti nepřístupný.

Filmaři se momentálně pohybují také po hradě Zvíkov. Tentokrát se však nejedná o zahraniční štáb. Svoji pohádku Sedmero krkavců zde z části natáčí Alice Nellis. Z toho důvodu je až do 30. září uzavřena prohlídková trasa v Královském paláci. Areál hradu zůstává volně průchozí.

Foto: Georges Biard, Wikipedia

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o